שתלים דנטלים

שכפול המראה הטבעי והתפקוד של השיניים החסרות שלך עלול להיות מאוד קשה להשגה. בעבר, השתמשו בתחליפים כגון שיניים תותבות או שחזורים בעזרת גשר, אבל התוצאות היו מוגבלות. שתלים דנטלים, לעומת זאת, הם תחליפים טבעיים שיניים חסרות, המתפקדים כמו שורש השן הטבעית שלך. שתלים דנטלים משמשים גם לעגן שחזורים אלה ואחרים בכדי להגיע להצלחה גדולה ותוצאה מספקת עבור המטופל.

 

גישה יותר טבעית

 

שתל דנטלי הוא עמוד קטן וחסון עשוי מטיטניום, המשמש כמו מבנה השורש של שן טבעית. משתמשים במתכת הטיטניום בגלל התאמתו עם העצם ורקמות הפה. שן אחת או קשת שיניים מלאה אשר אבדו בשל פציעה או מחלה יכולים להיות מוחלפים בעזרת שתלים דנטלים. מכניסים את השתל הדנטלי לתוך הלסת העליונה או התחתונה שלך.
העצם גדלה סביב השתל, וכך שתלים דנטלים משמשים להחזיק במקום את הכתר, הגשר או השן תותבת בדיוק באותה צורה בה השורשים מחזיקים שיניים טבעיות במקום. שתלים דנטלים הם עמידים מאוד ומחזיקים מעמד כל החיים. הם דורשים תחזוקה כמו השיניים הטבעיות; זה כולל צחצוח, שימוש בחוט דנטלי באופן סדיר וביקור אצל רופא שיניים לבדיקות תקופתיות.

 


ההיסטוריה של שתלים דנטלים

 

שתלים דנטלים פותחו בשנת 1952, במעבדה בעיר האוניברסיטאית לונד שבשבדיה, על ידי פרופסור פר-אינגבר ברנמרק כאשר "למזלו" הייתה לו תקלה במהלך מחקר השתלת עצם. למגינת לבו, גילה ד"ר ברנמרק שלא ניתן היה להוציא אף חלק עצם מיקרוסקופי, מכיוון שהוא מעוגן בטיטניום. הוא השתמש בלוחית טיטניום שככל הנראה התחברה בצורה בלתי הפיכה לרקמת העצם, תצפית אשר סתרה את כל התיאוריות המדעיות באותה תקופה.


ד"ר ברנמרק המשיך והדגים כי תחת תנאים מבוקרים בקפדנות, טיטניום יכולה להיות משולבת מבנית לתוך העצם החי ברמת חיזוי גבוהה, מבלי לסבול בטווח הארוך מדלקת ברקמות הרכות או מדחייה. הוא טבע את השם "osseointegration" שמשמעותה חיבור עצם בריאה לשתל טיטניום. כך נולדו השתלים והיישום הראשון של osseointegration בשיניים היה השתרשות שורשי טיטניום חדשים בחולה ללא שיניים בשנת 1965. שתלים דנטלים מראים 90 אחוזי הצלחה ומחקרים ארוכי טווח מציגים שיפורים מוצלחים.

 


סיבות לעשיית שתלים דנטלים:

  • כדי להחליף שן אחת או יותר.
  • כדי לספק תמיכה עבור תותבת חלקית.
  • כדי להגדיל את התמיכה והיציבות של תותבת מלאה עליונה או תחתונה.
  • כדי לשפר את נוחות הלעיסה.
  • כדי להגביר את הביטחון העצמי בזמן שאת/ה מחייכ/ת, מדבר/ת ואוכל/ת.
  • כדי לשפר את הבריאות הנפשית הכללית שלך.
  • כדי לשפר את המראה האסתטי ולהשיב לעצמך את ביטחון העצמי.


לסיכום

 

בשנת 1952, שתלי השיניים הראשונות פותחו ומאז הטכנולוגיה התפתחה בקצב מסחרר כדי להעניק לנו את הפתרון המודרני ביותר עבור השיניים החסרות. שתלים דנטלים לשחזור בריאות פה אופטימאלית, כמו גם להחזיר את הביטחון העצמי והתקווה לאלו שסובלים מאובדן שיניים בשל פציעה או מחלה.

למידע נוסף או זימון תור לרופא שיניים, השאר פרטיך ונציגנו יצור איתך קשר בהקדם.‏

איליה
מושייב
סידא דנט
מרפאת שיניים
סוקולוב 84
חולון
, גוש דן
ישראל
, 58330
+972 3 5033336
+972 3 5054722