שיקום הפה

שיקום הפה הוא תהליך ארוך לרופא שיניים מקצועי ואמין מאוד, הכולל טיפולים רבים ושונים בו מחזירים את השיניים לתפקוד מלא וסטנדרטי. בסיומו של תהליך שיקום הפה יוכל המטופל לתפקד באופן רגיל ומראה שיניו יהיה אסתטי. שיקום פה מתבצע במספר שלבים וקיימים שני סוגים של שיקום הפה. כאשר מתבצע הליך של שיקום פה קבוע, הטיפולים נעשים בעזרת כתרים, גשרים ושיקום על גבי שתלים. שיקום פה נייד, נעשה על ידי השלמת שיניים חסרות בעזרת תותבות לא קבועות, הניתנות להסרה וניקוי.


תהליך שיקום הפה
מטופלים אשר נזקקים לשיקום הפה, חווים טראומה כתוצאה מתאונה שאירעה להם או חבלה אחרת. בעיקר בגלל עובדה זו, חשוב שהתהליך יהיה פשוט והדרגתי עד השגת התוצאה הסופית והבאתו של הפה לתפקוד רגיל. שיקום הפה כולל טיפולים פשוטים כגון: סתימות, הלבנת שיניים, טיפולי שורש וכתרים. לצד טיפולים אלו, נדרשים טיפולים מורכבים יותר כדוגמת ניתוחים שונים. שיקום הפה מתבצע לאחר הכנת תכנית מסודרת וברורה, בה מעורבים רופאי שיניים מומחים בתחומים השונים, בהתאם לצורך וכן אורתודנטים ומעבדת שיניים. חשוב לבנות את התוכנית לפי לוח זמנים משוער ורלוונטי הן מבחינה רפואית והן מבחינה טיפולית.

 

כאמור, שיקום הפה הוא תהליך ארוך ומתבצע לאורך מספר שבועות או חודשים. בתהליך זה, מושתלות שיניים חדשות, נעשות סתימות, טיפולי שורש, עקירות ועוד. הטיפול דורש סבלנות של המטופל ומקצועיות וניסיון של המטפלים השונים. חשוב לקבל את מירב המידע מהמומחים לגבי הטיפולים המתוכננים וכן האמצעים הנדרשים לכך. ידע מקיף יקל הן על המטופל והן על המטפלים בביצוע תהליך שיקום הפה.


מקצועיות שיקום הפה
תחום זה עוסק בשחזור שיניים למטרת שיפור תפקוד ואסתטיקה ברמה הגבוהה ביותר. בתהליך שיקום הפה מעורבים מספר מומחים לפי הצורך. ישנם שבעה סוגי התמחות בתחום רפואת השיניים, אשר יכולים להיות מעורבים בתהליך שיקום הפה ועליהם מופקד הרופא הראשי אשר קובע את התוכנית כולה. מומחה בשיקום הפה מוביל את הטיפול הדנטלי והוא ינחה את שאר המומחים בדרך להשגת שיקום מלא.


מומחיותו של רופא שיקום הפה מתבטאת ביכולת התכנון והאבחון של הטיפול וכן בדאגתו לאיכות ביצוע גבוהה ואסתטיקה אופטימלית. מומלץ לקבל חוות דעת של מומחה לשיקום הפה, טרם ביצוע תכנית שיקום מקיפה גם בעקבות ניסיונו ותחום התמחותו וגם עקב הוזלת עלויות כלליות.


טיפולים משקמי פה
שיקום הפה יכול להתבצע גם על כל שן בודדת כמבנה/כתר, באופן פרטני או על ידי גשרים, שתלים ותותבות על הפה כולו. ההחלטה לגבי סוג השיקום האידיאלי כולל מבנה אנטומי של הפה, גיל, רמת הנזק בשיניים וכן שיקולים כלכליים. הטיפולים האפשריים: מבנה ישיר או בלתי ישיר, כתר מחרסינה/מתכת או משולב, גשר של מספר כתרים מחוברים, תותבות נשלפות במצב של חוסר שיניים, תותבות קבועות במצב של חוסר שיניים, והשתלות כתחליף לשורשי שיניים שנעקרו.

למידע נוסף או זימון תור לרופא שיניים, השאר פרטיך ונציגנו יצור איתך קשר בהקדם.‏

איליה
מושייב
סידא דנט
מרפאת שיניים
סוקולוב 84
חולון
, גוש דן
ישראל
, 58330
+972 3 5033336
+972 3 5054722