שיננית - טיפול שיננית - טיפולי שיננית

שיננית – יתרונות בהעסקה


שיננית, הוא מקצוע פארא רפואי העוסק בטיפולים רפואיים מונעים, בתוך התחום של רפואת השיניים. תפקידה של השיננית הוא מגוון מאוד באופיו. זאת, מכיוון שעיקר התפקיד, הוא רפואה דנטאלית מונעת. כלומר, מדובר בפעולות שונות במטרה לשמור על היגיינת שיניים ולמנוע מחלות. לרוב, טיפול סטנדרטי של שיננית, נעשה בסמיכות לטיפול של רופא שיניים, אם מדובר בטיפול לפני ההגעה לרופא או לאחריו.

מועד הביקור אצל שיננית, בחלק מהמקרים תלוי גם בסוג הטיפול. בין פעולותיה, השיננית אחראית לטיפולים כגון צילומי רנטגן לחלל הפה, טיפולי ניקוי שיניים (הסרת אבנית למשל), מניעת עששת, טיפול תומך למניעת דלקות חניכיים ועוד. לכן, מרפאת שיניים המכבדת את עצמה לרוב מעסיקה שיננית אחת לפחות.

 


יתרונות השיננית – רמת הלקוח


יתרון ראשון של העסקת שיננית מתבטא בפיזור תחומי העיסוק של מרפאת השיניים והרחבת תחומי הטיפול. הכנסתן של שינניות, תאפשר טיפולים קלים ולעיתים סטנדרטיים למדי. בכך, היא תקל על עומס עבודה ואף תגדיל את יכולתה של המרפאה לקבל ולטפל בכמות גדולה יותר של מטופלים.
שנית, שיננית לרוב מטפלת גם בילדים בגיל צעיר. להעסקתה, אם כן, יש משמעות חיובית מבחינה פסיכולוגית לילדים.

רופא השיניים נתפס כמאיים מבחינת הילד בגלל המטען האסוציאטיבי השלילי שיש ל"רופא שיניים" עבורו. הרגלתו של הילד לרופא השיניים, דרך טיפולים קלים שיקבל אצל השיננית, יהפוך את הילד לסובלני יותר ואת מהלך הטיפול לקל יותר עבור הרופא. נוסף על כך, אחד מתפקידיה של השיננית הוא העלאת המודעות להיגיינת שיניים. על כן, מדובר בבעלת (או בעל) מקצוע המסוגלת לספק למטופל היוצא מטיפול, עצות וידע עבור היגיינת פה טובה.

 


יתרונות השיננית – רמת הקליניקה


אחד מהיתרונות המיידיים של הכנסת שיננית לתוך קליניקה לרפואת שיניים, הוא רמת הארגון הבירוקראטי. שינניות, בתור חלק מעיסוקן, דואגות למעקב אחר מצבם של מטופלים מבחינה דנטאלית. הדבר יוצר, הן עבור הרופאים והן עבור השיננית עצמה, מסגרת זמן מסודרת בה אפשר לייעץ וליזום טיפולים מונעים והליכים דנטאליים מראש.

 

יתרון דומה אך לא זהה לנוכחותה של שיננית, הוא של הגדלת כמות האנשים במרפאה שמסוגלים לבצע הליכים רפואיים בסיסיים ושכיחים. למשל, שיננית יכולה (כמו רופא שיניים) לבצע הסרת אבנית, טיפולי פולאוריד, צילומי רנטגן, איטומי חריצים ועוד. פעולות אלו שהשיננית יכולה לבצע במקום הרופא, תאפשר לרופא לפנות את לוח הזמנים שלו לטובת טיפולים דחופים יותר ובכך תשפר את יעילותה התפקודית של המרפאה. כל אלו, מסייעים במידה ניכרת ומאפשרים טיפול טוב יותר, אדיב יותר ואיכותי יותר.

למידע נוסף או זימון תור לרופא שיניים, השאר פרטיך ונציגנו יצור איתך קשר בהקדם.‏

איליה
מושייב
סידא דנט
מרפאת שיניים
סוקולוב 84
חולון
, גוש דן
ישראל
, 58330
+972 3 5033336
+972 3 5054722