מרפאת שיניים בחולון סידא דנט
מרפאת שיניים בהנהלת
ד"ר איליה מושייב
Search
Close this search box.

שיניים הם חלק חשוב בגוף האדם. השיניים משמשות ללעיסה, ופירוק המזון שאנו בולעים לחתיכות קטנות בכדי שהחומרים המזינים יוכלו להיספג בגוף. לאחר מכן את החומרים המזינים הללו, הויטמינים, ניתן יהיה להמיר לאנרגיה שהגוף זקוק לו בכדי להמשיך לתפקד. ברגע שיודעים את מידת החשיבות שיש לשיניים בריאות, ברור כי חיוני לשמור עליהם ידי היגיינה שיניים טובה במטרה שיוכלו להמשיך לתפקד.

צחצוח שיניים

לפרסומות מסחריות יש סיבה מוצדקת. הם נותנים מספיק ראיות כדי להוכיח כי טכניקות צחצוח שיניים נכונות וכן משחות שיניים המכילים את הנוסחה הנכונה ושיטות לשטיפת הפה, הם כולם דרכים למנוע חורים ועששת ולשמירה על שיניים בריאות. ההמלצות לשמירה על שיניים בריאות הם לצחצח שיניים עם מברשת בעלת זיפים רכים, אשר אינם גורמים נזק לשכבת האמייל של השן. צחצוח שיניים בקביעות, לפחות פעמיים ביום למניעת עששת, כאשר הצחצוח האחרון לאותו יום יבוצע לאחר אכילת ארוחת ערב או הארוחה האחרונה בלילה.

שימוש בחוט דנטלי באופן קבוע עוזר במיוחד לנקות את השיניים וזו גם דרך נחמדה ויעילה להיפטר מכל חלקיקי המזון על פני השטח של השיניים ובין השיניים. שימוש בחוט דנטלי מנקה את כל החריצים בין השיניים ובכך תורם במראה שיניים בריאות ונקיות וגם למניעת עששת.

מניעת עששת

מחקרים הוכיחו כי סוכר הוא האחראי העיקרי לעששת. בעיקר סוג הסוכר, אשר משמש לייצור מוצרי מזון כגון סוכר לבן ומשקאות קלים. מוצרים אלה בעלי תכולת סוכר גבוהה הם האשמים העיקריים להיווצרות חורים ועששת בשיניים. ולכן ירידה בצריכה של מזונות עשירים בסוכר תשפיע בצורה טובה ותוביל לשיניים בריאות על ידי מניעת היווצרות עששת. אולם יש צורך בשינוי הדיאטה בכדי להשיג שיניים בריאות. זו לא תהיה משימה קלה עבור רוב הציבור מכיוון שהיא כרוכה בשינוי הרגלי האכילה.

גישה התערבותית בתזונת האוכלוסייה מניחה שבשילוב עם מתן תמיכה ניתן יהיה להפחית את צריכת הסוכר. אולם התערבות תזונתית צריכה להימנע מהחלפת הסוכר בצריכה של מזונות כגון שומנים רוויים אשר תשפיע לרעה על בריאותם של האנשים, במחיר של שמירה על שיניים בריאות. חלב, מים ומיצים הם התחליפים הטובים ביותר למשקאות קלים. חלב גם מסייע בהתפתחות עצמות לסת חזקה, וגם מחזק את השיניים. מים הם טהורים ואינם מכילים מיקרו אורגניזמים. תמיכה משפחתית ותמיכה מקבוצת בני הגיל חשובים ומשפיעים על שינוי הרגלי התזונה במטרה להביא לשיפור בבריאות השיניים.

תזונה בריאה לא רק מסייעת בשמירה על הכושר והשגת הגוף המושלם, אלא גם מסייעת בשמירה על שיניים בריאות. יש חשיבות בטיפול במיוחד בשיניים ובחניכיים שלכם. כדאי תמיד לשתות מים לאחר אכילת מזון, ובכך לבצע ניקוי זמני של השיניים. לשיניים בריאות חזקות ומתפקדות, יש חשיבות עליונה בשמירה על היגיינת שיניים טובה. לרופאים, ובמיוחד לרופאי שיניים, יש אחריות לחינוך והפצת מידע על היתרונות של היגיינת שיניים טובה. מומלץ להגיע לביקור אצל רופא השיניים לפחות פעמיים בשנה. בדיקה רגילה לא עולה הרבה לעומת תועלתה לטובת שיניים בריאות.
בבחזרה למרפאת שיניים סידאדנט