שיטת ALL on 4 - 4 שתלים ותותבת מוברגת על השתלים

שיטת ALL on 4 - 4 שתלים ותותבת מוברגת על השתלים

ראשיתה של שיטת ה-all on 4
קיימות מספר שיטות להשתלת שיניים. אחת מהשיטות להשתלת שיניים היא שיטת All on 4. שיטה זו היא שיטה חדשה והיא חוסכת למטופל זמן, כאב, נפיחות, ותפרים שקיימים בשיטות אחרות. בשיטה זו מחברים שתלים וגשר זמני וההשתלה מתבצעת כולה ביום אחד. ממציאי שיטה זו היו ד"ר מלו וחברה שוודית בשם Nobel BioCare, כאשר החברה השוודית הייתה החברה הראשונה שקיבלה את האישור של מנהל התרופות והמזון האמריקאי (FDA) לתרופה זו.


שיטה זו מתבצעת כבר במשך למעלה מ-12 שנה. יחד עם זאת, על מנת לבצע השתלה בשיטה זו כהלכה יש צורך בניסיון כירורגי וידע בשיטה מתקדמת זו. לכן טיפול מסוג זה יש לבצע אצל רופא שיניים המתמחה בכך.


היתרונות בשיטת all on 4
ראשית, כאמור שיטה זו היא שיטה חסכנית מבחינת המטופל משום שהפעולה כולה מתבצעת ביום אחד. כמו כן שיטה זו מקצרת את זמן ההחלמה והיא מבוצעת בהתערבות כירורגית מינימאלית. בנוסף גם תופעות הלוואי שלה פחותות לעומת התערבויות כירורגיות אחרות. השיטה מתאימה לכל מטופל שיש לו חוסר בשיניים או שהוא בעל שיניים המיועדות לעקירה.


דרכים לביצוע שיטת ה-All on 4
קיימות שתי דרכים לביצוע השתלת שיניים בשיטת ה-all on 4 – שיטה פתוחה ושיטה סגורה. השיטה הפתוחה נקראת כך משום שפותחים את החניכיים (ואם קיימות שיניים גם עוקרים אותן) ומחדירים ארבעה שתלים ומוסרים גשר אקרילי מוברג על השיניים והכול באותו היום. לעומת זאת, בשיטה הסגורה אין פתיחת חניכיים ומבצעים אותה עם סכין כירורגית ומחדירים את ארבעת השתלים ומוסרים גשר אקרילי מוברג על השיניים והכול בשעה אחת.


למה לבצע את ההשתלה בשיטת ה-All on 4?
שיטה זו מספקת פיתרון שיקומי מהיר וכמו כן תוצאותיה הן יפות ואסתטיות. העיקרון הראשי של השיטה הוא שכל חוסר בשיניים ניתן לשיקום באותה צורה. כמו כן, שיטה זו חוסכת את הרמת הסינוס ובניית העצם שיש לפי הסטטיסטיקה ב-70% מהמקרים צורך לבצע כאשר נדרש לשקם לסת שלמה. בנוסף לכך, פעמים רבות ניתן באמצעות ביצוע של CT לתכנן באמצעות מחשב את מיקום השתלים ולהשתילם בעזרתה של תבנית. השיטה גם מאפשרת לקחת מידות ולהכין את הגשר הזמני בזמן הקצר ביותר, ולאחר תקופה מסוימת שאורכה המקסימאלי הוא חצי שנה להכין גשר או תותבת חדשים שיתאימו למנשך בתום תהליך הריפוי. שיטה זו יכולה לקצר באופן משמעותי את כל תהליך השיקום.


סיכום
שיטת all on 4 היא שיטה אסתטית מאד להשתלת שיניים שחוסכת כסף רב וזמן רב למטופל. שיטה זו מבוצעת תוך התערבות כירורגית מעטה ויש לה פחות תופעות לוואי משיטות השתלה אחרות. יחד עם זאת, כלל הברזל של טיפול במרפאה איכותית רופא שיניים ומקצועית עדיין תקף.

למידע נוסף או זימון תור לרופא שיניים, השאר פרטיך ונציגנו יצור איתך קשר בהקדם.‏

איליה
מושייב
סידא דנט
מרפאת שיניים
סוקולוב 84
חולון
, גוש דן
ישראל
, 58330
+972 3 5033336
+972 3 5054722