שחזורים אסתטיים

שחזורים אסתטיים

לעיתים ישנם מצבים בהם יש צורך לשחזר שיניים על מנת להחזיר לפה שלנו את מראהו המוכר והיפה. אחת הדוגמאות לכך, היא כמובן לאחר חבלה בשיניים. שיקום הפה למראהו הקודם נקרא שחזור אסתטי. שחזור אסתטי הוא בנייה מחדש של שן פגועה/שבורה (על ידי עששת או טראומה) בחומרים מורכבים וללא מתכת. היום טכניקות השחזור והחומרים הם מודרניים וטובים יותר מאשר אלו שהיו קיימים בזמנים קודמים וניתן לשחזר את המראה הישן בצורה טובה ואותנטית יותר. שחזורים אסתטיים מקנים לשיניים מראה אסתטי ונעים יותר לעין. השחזור הוא מה שנקרא בפי כל לפני שנים סתימה בשן.


פגמים בשיניים קדמיות
כיום ניתן לעשות שחזור בחומרים מרוכבים ולטפל בשיניים קדמיות באמצעות חומרים מרוכבים הנדבקים אל השן, אותם ניתן להתאים במדויק לגוון של השן. שימוש מושכל בחומרים הללו מאפשר ביצוע של שחזורים אסתטיים של "חורים" בשיניים קדמיות, וכמו כן לסגור מרווחים בין השיניים, או לשנות את המתאר שביניהן. האמצעים הללו הם פשוטים ולא יקרים וניתן לשפר באמצעותם את מראה השיניים באופן משמעותי. לדוגמא, חומר ה"היי בריד" מומלץ לשחזור פינות שבורות של שיניים קדמיות, והמיקרו ברנד מתאים לציפוי חיצוני.


פגמים בשיניים אחוריות
שחזורים אסתטיים ניתן לעשות גם לפגמים בשיניים האחוריות. בשנים האחרונות עולה הפופולאריות של ה"סתימות הלבנות" גם בשיניים אחוריות. אלו שחזורים אסתטיים שעשויים מהחומר קומפוזיט. השחזור באמצעות הקומפוזיט דורש ידע ומיומנות רבה, וכמו כן שימוש בחומרים רבים וממושכים, וביצוע שחזור זה הוא יקר יותר מהחומרים האחרים. בנוסף היום ניתן להציע בעזרת רופא סתימה שהיא גם חזקה וגם אסתטית, ולא ניתן כמעט לדעת לאחר ביצוע הסתימה שהשן טופלה אי פעם. לחומרים של היום יש כמה יתרונות על החומר שהשתמשו בו בעבר - האמלגם שאחד החסרונות שלו היה המראה הבלתי אסתטי שלו.


יתרונות וחסרונות של הסתימה הלבנה לעומת סתימת האמלגם
היתרונות של הסתימה הלבנה הם בין היתר החוזק שלה, האסתטיות, היא איננה מכילה כספית, נצמדת לקירות השן ומחזקת אותם, ניתנת לעיצוב בכל צורה, וניתנת לתיקון ללא החלפה של כל הסתימה. לעומת זאת החסרונות העיקריים של הסתימה הלבנה הם בין השאר מחירה היקר, היא רגישה יותר לרטיבות ורוק, משך זמן הביצוע שלה ארוך יותר והיא דורשת מיומנות של הרופא. חסרונותיה של סתימה זו הם שהיא איננה אסתטית, היא מכילה כספית, ורגישות השן לקור נותרת לתקופה ארוכה יותר.


סתימה יצוקה
סתימה יצוקה היא סתימה שהוכנה במעבדה בתבנית שהוכנה במיוחד לצורך זה על פי השן המטופלת על ידי רופא שיניים. ישנם שני סוגים אסתטיים של סתימות יצוקות: סתימות הקומפוזיט, וסתימות החרסינה. היתרונות של סתימות אלו על פני סתימה רגילה הן שהסתימות הללו חזקות יותר ואסתטיות מאד מכיוון שהן נבנות מחוץ לפה בתנאים אידיאליים. לסיכום, אם אתם מעוניינים להחזיר את מראה השיניים לקודמו, אין צורך לפחד. באמצעות שיטות עבודה מתקדמות ניתן לבצע שחזורים אסתטיים בראש שקט.

עוד קטגוריות : השתלת שיניים ביום אחד ביטוחי שיניים הלבנת שיניים צילום שיניים טיפול שורש

למידע נוסף או זימון תור לרופא שיניים, השאר פרטיך ונציגנו יצור איתך קשר בהקדם.‏

איליה
מושייב
סידא דנט
מרפאת שיניים
סוקולוב 84
חולון
, גוש דן
ישראל
, 58330
+972 3 5033336
+972 3 5054722