מרפאת שיניים בחולון סידא דנט
מרפאת שיניים בהנהלת
ד"ר איליה מושייב
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תחום רפואת השיניים כולל תתי התמחויות שונות. התפתחות התחום הובילה לרפואה כירורגית נרחבת הכוללת טיפולים בלסת ובחלל הפה. מסיבות אלו, ההכשרה הרפואית הנדרשת היא לא פחות מדוקטור לרפואת שיניים ו/או דוקטור לכירורגיה דנטלית.

מי לא מכיר את תחושת הכאב הפתאומי שתופסת אותך לא מוכן ומשתקת את כלל פעילות היום והלילה? הבעיה עם רובנו, היא שאנו פונים לטפל בשיניים רק כשהכאב מופיע ומצב השיניים חמור. מעטים הם האנשים שטורחים לערוך מבדקים תקופתיים ולוודא את מצב תקינותם ובריאות השיניים. רפואת שיניים בכללה, מנסה לעודד את האוכלוסייה ל'התיידד' עם רופאי השיניים ולהגיע לבדיקות בתדירות גבוהה יותר, על מנת להימנע מהחמרה במצבן.

תחומי רפואת שיניים

כל בעיה שנוצרת בחלל הפה ובשיניים, מחייבת טפול רופא שיניים בתחום התמחות ספציפי. זוהי עובדה שמעטים מודעים אליה ועל כן חשוב שתכירו את תחומי ההתמקצעות של רפואת שיניים:

רפואת שיניים לילדים – רפואה זו מתמקדת בטיפול בילדים ובכל תהליך התחלפותן של שיני החלב בשיניים קבועות. כמובן שבטיפול מסוג זה משתמשים בגז צחוק, במקום בזריקות.
רפואת שיניים עם התמחות באנדודונטיה – תחום זה עוסק במחלות שורש השן והלסת. רופאי שיניים מסוג זה עוסקים בעיקר במקרים מורכבים של טיפולי שורש (כדוגמת תעלות שורש).
רפואת שיניים לחניכיים – רופאים שעוסקים בפריודונטיה, מטפלים בכל מה שקשור לאזור החניכיים ותחזוקת הרקמות וההגיינה.
רפואת שיניים ממוקדת ברפואת הפה – ההתמקדות נחלקת לשני נושאים עיקריים, האחד מחלות חלל הפה, שנמצאות ברקמות הפה. והשניה טיפול בחולים בעלי סיכון גבוהה כגון חולי סרטן, טיפול המצריך משנה זהירות והימנעות מטיפול אגרסיבי שעלול לפגוע בבריאות החולה.
רפואת שיניים אורתודנטית – תחום יותר פופלארי ומוכר שעוסק ביישור שיניים. רופאי השיניים בתחום זה מבצעים התאמה אישית למטופל בין המכשירים השונים למצב השיניים וכן לעיתים משלבים טיפולים כירוגיים שונים.
רפואת שיניים כירורגית בפה והלסת – ענף זה משלב רפואת שיניים ורפואה כירורגית של ראש/צוואר. לרוב רופאים אלו עוסקים באבחון וטיפול בפתולוגיות של גידולים שפירים וממאירים ובטראומות ועיוותים מולדים.
רפואת שיניים של שיקום הפה – רופאים שיניים המתמחים בתחום זה מורשים לטפל ולבצע: סתימות, כתרים, תותבות, שתלים,וכדומה. רופאים אלו, דורשים צילום פנורמי של הפה ולפיו אומדים את מצב השיניים.
רפואת שיניים של שיקום פנים ולסת – תחום חדש שמתמקד בשיקום הפה לאחר חבלות ומחלות באופן מקיף ואסתטי, כולל בניית עצם הלסתות.

הכל על הכאב

רפואת שיניים זה תחום בו העוסקים בו, מזמן השלימו עם העובדה שהם לא אהודים במיוחד בקרב כלל האוכלוסייה. לזכותם יאמר, שכל העת נעשים ניסיונות להגביר את אמצעי שיכוך הכאבים. ישנם מטופלים החווים פחד היסטרי מטיפולי השיניים. דנטופוביה זאת המילה, ורופאי השיניים בוחרים להשתמש באמצעי אלחוש ושיכוך מיוחדים, על מנת לעזור להם להתגבר על הפחד ולטפל בשיניים.