רופא שיניים: ילדים רבים כיום לא יודעים על קיומה של זריקת ההרדמה

רופא שיניים: ילדים רבים כיום לא יודעים על קיומה של זריקת ההרדמה

ילדים רבים כיום לא יודעים על קיומה של זריקת ההרדמה וההורים המומים לראות את ילדיהם סופרים ימים בחוסר סובלנות עד לביקור הבא במרפאת שיניים.

סוגים מסוימים של ניתוחי רקמה רכה ( חניכיים, רירית) מבוצעים בהצלחה רבה ומטופלים שעברו אי פעם ניתוח בדרך קונבנציונלית נשארים פעורי פה לנוכח היעלות והקלות של הבצוע בעזרת לייזר.

דר′ שמעון רשף , רופא ליישור שיניים, מציין בסיפוק: לפני עידן הלייזר הייתי צריך להפנות מטופלים לכירורג פה ולסת לביצוע טיפולים כירורגיים שהיום אני מבצע אותם בעצמי בזכות מכשיר הלייזר והמתרפא נהנה מטיפול פשוט יחסית וזמן ריפוי מקוצר משמעותית.

מחירי המכשירים עדיין גבוהים יחסית . רופא שיניים אשר מחליט לרכוש לייזר מסוג ארביום (er:yag) , המכשיר היקר ביותר אך גם היעיל ביותר, רואה פרי ונחת בהשקעתו במספר דרכים: אמרנו שכ 80% מהטיפולים מבוצעים ללא הרדמה מקומית – זהו יתרון עצום גם למטופל וגם ל רופא שיניים, אפשרות להעניק במרפאתו טיפולים שקודם לכך היה מפנה לרופאים במרפאות אחרות בגלל מורכבות הטיפול, קיצור זמן טיפול ובכך אפשרות לקבל מטופלים נוספים באותו זמן ועוד יתרונות מקצועיים רבים.

הדעה הרווחת בקרב אוכלוסיה ששימוש במכשיר הלייזר מייקר את הטיפול אינה נכונה.

לעתים שימוש נכון ומקצועי במכשיר הנפלא הזה מוזיל את הטיפול משמעותית ( למשל אפשרות להימנע מטיפול שורש ובטיפולים נוספים הבאים בד"כ בעקבות טיפול שורש בשן).

נכון שלא כל ניתוח חניכיים ניתן לבצע בעזרת לייזר ויש להיזהר מפרסומים בלתי אחראיים.

ישנם פרסומים על שימוש בלייזר בהשתלות . אלה פרסומים לא נכונים.

טכנולוגיה אשר תאפשר הכנת מקום לשתל בעזרת לייזר כבר פותחה ואפילו ע"י חברה ישראלית אך עדיין לא הגיעה לשלבים קליניים. תתאזרו בסובלנות גם היום הזה יגיעה.

נושא בטיחותו של מכשיר הלייזר עולה מדי פעם בשאלות מטופלים. ברצוני להרגיע את כל המודאגים: זהו מכשיר בטוח בידיים מיומנות של רופא שיניים שעבר הכשרה מתאימה. קשה מאוד לגרום נזק ע"י קרן של לייזר ארביום יאג ( ER:YAG ). סיפורים על הצורך בייצוב מוחלט של הראש ומניעת תזוזה מוחלטת נבעו מחוסר ידע וניסיון של אותם מספרים. גם במקרה של תזוזה פתאומית של ראש המטופל לא נגרם כל נזק לרקמות הפה.

עתיד העולם בטכנולוגיה וכך גם עתיד הרפואה ורפואת שיניים בפרט.

לא רחוק היום שמכשירי לייזר יהוו חלק בלתי נפרד מכל מרפאת שיניים שמכבדת את עצמה ואת המטופלים שלה ובינתיים חפשו את אותן המרפאות המתקדמות בהן כבר פועלים מכשירי לייזר מסוג ארביום (er:yag) היחיד שמחליף בהצלחה רבה את המקדח ברוב הטיפולים. כל מכשירי הלייזר האחרים לא נועדו לטפל ברקמת גוף קשה (שיניים, עצם) אלא ברקמות רכות בלבד.

ושלא יעבדו עליכם

למידע נוסף או זימון תור לרופא שיניים, השאר פרטיך ונציגנו יצור איתך קשר בהקדם.‏

איליה
מושייב
סידא דנט
מרפאת שיניים
סוקולוב 84
חולון
, גוש דן
ישראל
, 58330
+972 3 5033336
+972 3 5054722