מרפאת שיניים בחולון סידא דנט
מרפאת שיניים בהנהלת
ד"ר איליה מושייב
Search
Close this search box.

רופאי שיניים הם אינם אנשים פופולרים במיוחד, רובם המכריע של המטופלים אינם אוהבים להגיע לביקור במרפאתם וזאת בלשון המעטה. חלקם אף חוששים מאוד ודוחים את הביקור גם כשהכאבים מהם סובלים הם רבים. אין לדעת מה מלחיץ יותר, האם אלו המכשירים 'המפחידים', הריח העומד במרפאה או הטיפולים עצמם. רוב הפעמים החשש אינו מוצדק, כיום רופאי השיניים עושים ככל שביכולתם להעניק תחושה נעימה ונוחה למטופלים ולבצע את הטיפולים השונים ללא כאב מיותר.

מרבית רופאי השיניים דואגים לאווירה נעימה ומרגיעה, ודואגים להסביר למטופלים בדיוק מה הם עושים בכל שלב על מנת להפחית את החשש. הטכנולוגיות המתקדמות עושות את שלהן ומאפשרות להעניק טיפולים ללא כאב בעזרת חומרי הרדמה מקומיים ואלחושים שונים. הפרדוקס הוא בעובדה שככל שהמטופלים יקפידו להגיע אל רופאי שיניים לשם תיחזוק ובדיקות תקופתיות, כך יזדקקו פחות לטיפולים ארוכים ומורכבים.

כללי הזהב לבחירת רופאי שיניים

המלצות על רופאי שיניים – התייעצו עם חברים, שכנים, בני משפחה ועמיתים לגבי רופאי שיניים שטיפלו אצלהם, בידקו היטב מהם סוג הטיפולים שקיבלו, המחיר, היחס ותנאי המרפאה.
זמינות רופאי שיניים – בידקו אם רופא השיניים זמין למטופליו גם לאחר שעות פעילותו ובמקרי חירום.
בידקו אם רופאי שיניים חברים בהסתדרות לרפואת שיניים וכפופים לתקנון המחמיר שלהם.
תאגיד – רופאי שיניים אשר מועסקים בתאגיד אינם אחראים באופן אישי למטופליהם, ובמקרה של פשיטת רגל או סגירת התאגיד, ייתכן שלא יהיה לכם עם מי לדבר ולעתים גם את מי לתבוע.
מחירים ומבצעים – מחירים גבוהים אינם מבשרים בהכרח על איכות רופאי שיניים גבוהה ולהיפך, מחירי מבצעים או נמוכים במיוחד רצוי לברר ולבדוק, על כן תמיד בידקו מיהם רופאי שיניים העומדים מאחורי המחירים הללו ומה הם מציעים מקצועית.
וודאו שיש לרופא השיניים רישיון ותעודות על הכשרות והשתלמויות. ברוב המרפאות, זה פשוט תלוי על הקיר וניתן להתרשם.
כפפות – זה אולי ישמע לכם קטנוני, אבל זה מייצג גישה נכונה והגיינית של רופאי שיניים, וודאו שהוא עובד עם כפפות סטריליות בכל טיפול מהקטן לגדול!
בדיקה ראשונית – שימו לב לבדיקה הראשונית שמבצעים רופאי שיניים, האם הם יסודיים? האם הוא מבצע צילומי רנטגן? בקיצור האם עבודתו יסודית דיה.
תכנית – רופאי שיניים מקצועיים יגישו לכם תכנית טיפולים והצעת מחיר מפורטת לאישור.
שיתוף פעולה – לא פחות חשוב שרופא השיניים יהיה אדיב ונחמד, וידאג לשתף אתכם בשיקוליו ואף התייעץ עמכם לגבי הטיפול האידיאלי עבורכם.
אורך הטיפול – טיפול יעיל והיגייני אצל רופאי שיניים צריך לקחת 30 דקות לפחות.
אל תוותרו על השיניים שלכם – רופאי שיניים לעיתים נאלצים לבצע עקירה של שן בריאה לשם שתלים וכדומה. אל תמהרו להסכים ובמקרה שכזה, בדקו חוות דעת נוספת.