מרפאת שיניים בחולון סידא דנט
מרפאת שיניים בהנהלת
ד"ר איליה מושייב
Search
Close this search box.

רופאי שיניים לילדים אינם רופאי שיניים רגילים, ורופאי שיניים לילדים עובדים במרפאות שיניים מיוחדות לילדים. מרפאות השינים לילדים הינן מרפאות המקנות למטופלים הקטנים בית דנטלי חם ומלמד ושאינו מאיים, וכך הילדים יכולים להרגיש חופשיים, רצויים ונטולי פחד, מלאי בטחון ורצון להתייחס על שמירת בריאות הפה כאל חוויה נעימה.
רופאי שיניים לילדים מטפלים בילדים במגוון נושאים. רופאי שיניים לילדים מקנים את הבסיס של בריאות השיניים לילדים ומלמדים את ההורים ואת הילדים כיצד לטפל בשיני החלב הראשונות ובעתיד, בשיניים הקבועות, וכן מטפלים במקרים של מחלות שיניים שונות כגון עששת, דלקות ועוד. רופאי שיניים לילדים הינם רופאים בעלי גישה מיוחדת לילדים. הם הראשונים שמלמדים את ההורים והילדים איך לשמור על השיניים והפה, איך לצחצח נכון את השיניים והלשון ואיך לבחור מברשת שיניים טובה.

רופאי שיניים לילדים מטפלים בשיניים של ילדים
עששת של הגיל הרך – עששת היא תהליך המתרחש בפה ומוביל לחורים בשיניים. אצל תינוקות, השלב הראשון של העששת מתחיל כפס לבן על גבי השיניים בסמוך לחניכיים. עששת יכולה לגרום לכאבים, הופעת נפיחות ומוגלה. רופאי שיניים לילדים יודעים לזהות את התופעה ויכולים לעצור אותה. כדי למנוע עששת וחורים בשיני הילדים, רופאי שיניים לילדים מלמדים את ההורים ואת הילדים כיצד למנוע עששת, ריקבון וחורים בשיניים.

כלל ראשון אותו מעבירים רופאי שיניים לילדים הוא לא לאכול או לשתות סוכרים. יש לזכור שגם בחלב אם ובתחליפי חלב יש סוכר ומומלץ מאוד להימנע ממנו. יש להימנע מאכילה במשך הלילה ובכל מקרה יש לצחצח שיניים לפני השינה ובבוקר בקימה מהשינה. צחצוח שיניים חייב החל מבקיעת השן הראשונה ורצוי להתייעץ עם רופא שיניים לילדים מתי כדאי להוסיף פלואוריד.

רופא השיניים עוזר ומייעץ בבחירת מברשת שיניים המתאימה לילד וכן מלמד את ההורים והילד מהו צחצוח שיניים נכון ויעיל. יש לשמור על הרגלי תזונה נכונים ממש כמו מבוגרים. יש לבקר במרפאת שיניים לילדים ביקור מוקדם עד גיל שנה בערך ולהמשיך בביקורים שגרתיים ומסודרים, מאחר ואיתור מוקדם של גורמי סיכון לפגיעה בשיניים כגון ריבוי חיידקים, פגיעה באמייל או תזונה לא מתאימה יכול להבטיח מניעת נזקים או מזעורם לילד. המפגש הראשון של הילד עם רופא שיניים לילדים צריך להיות נעים וכמה שפחות מאיים כדי שיאפשר גישה חיובית בהמשך הדרך.

לסיכום
חשוב להבין שרופאי שיניים לילדים הם קודם כל רופאי שיניים שסיימו בהצלחה שש שנות לימוד ברפואת שיניים, ומעבר לכך עברו מסלול התמחות מיוחד של עוד כארבע שנים כדי לטפל בילדים בצורה הטובה והנכונה ביותר. ההתמחות מקנה כלים שונים, בין השאר גם לטפל בילדים קטנים ולהבין את החשיבות שברפואה המונעת כבר מהגיל הצעיר. ביקור ראשון בגיל מוקדם ולאחריו ביקורות שגרתיות ומסודרות יכולות להבטיח לילדכם שמירה על שיניים בריאות וחיוך צחור ובריא למשך שנים רבות.