מרפאת שיניים בחולון סידא דנט
מרפאת שיניים בהנהלת
ד"ר איליה מושייב
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כאב שיניים

אם ילדך סובל מכאב שיניים חשוב לזכור כי זה כנראה רק יחמיר עם הזמן. כטיפול עזרה ראשונה שיניים, אפשר לשטוף את הפה ביסודיות עם מים חמים ומלח, אין להשתמש במכשיר חד בפה אלא רק בחוט דנטלי כדי להסיר חלקיקי מזון בין השיניים. אפשר לתת לילד לבלוע כדור נגד הכאב (לא למרוח על השן או על החניכיים). כדאי להגיע במהירות האפשרית לטיפול עזרה ראשונה שיניים אצל רופא השיניים על מנת למנוע התפשטות אפשרית של זיהום וכדי להקל על ילדך הסובל מן הכאב וחוסר הנוחות.

פלטה או חוט אורתודונטי שבורים
אם את/ה מסיר את הפלטה האורתודונטית שלך ומגלה שהיא שבורה או מכופפת כך שלא ניתן להכניסה בנוחות לפה אל תשתמש בה שוב עד שתתוקן או תהיה מותאמת מחדש. אם יש לך חוט מטיפול אורטודונטי שבור הגורם לך כאב או גירוי, ניתן לטפל ע"י עזרה ראשונה שיניים תוך כיסויי הקצה הרופף עם שעווה, כדור כותנה קטנה, פיסת גזה או מסטיק. כדאי להגיע לאורטודנט בהקדם האפשרי.

שן שבורה

פציעות הגורמות לשיניים שבורות או שברים בשיניים הן נפוצות למדי במהלך הילדות. יש להגיע לטיפול עזרה ראשונה שיניים אצל רופא שיניים בהקדם האפשרי. נסו להביא את כל השברים אם אפשר למצוא אותם במהירות. רופא השיניים יצטרך להעריך את הנזק שנעשה ולטפל בשן בהתאם. במקרה של שיניים עם שבר חמור הכולל חשיפת רקמת העצב בתוך השן, נדרשת תשומת לב מיידית של עזרה ראשונה שיניים, כדי להימנע מהתפתחות זיהום, מורסה או כאב. שבר פשוט יכול לחכות לטיפול רגיל אצל רופא השיניים, שאינו על בסיס עזרה ראשונה שיניים, אבל עדיין צריך לטפל בשן כדי למנוע קצוות חדים שיכולים לחתוך את השפתיים או הלשון, וכן מסיבות קוסמטיות.

פגיעה בשיניים של תינוק

אם התינוק או הפעוט שלך נפגע בחניכיים או בשיניים ויש דימום, כטיפול עזרה ראשונה שיניים, אפשר לשים מים קרים על פיסת גזה ולהפעיל לחץ על מקום הדימום. אפשר גם להציע לילד למצוץ פופאייס מקרח כדי להפחית את הנפיחות. כדאי להתקשר לרופא שיניים ולהתייעץ לגבי הנחיצות של עזרה ראשונה שיניים. רופא השיניים אולי ירצה לראות את הילד על מנת להעריך את הצורך בהסרת שן רופפת. אם הילד צעיר מאוד, הרופא עשוי להמליץ על מרווח כדי לשמור את שאר השיניים במקום עד שהשן הקבועה תבקע.

נפילת שן קבועה

פגיעה בשן קבועה שגרמה לנפילתה יכולה לעיתים להיות מושרשת חזרה למקומה בפה. שמור כל שן שנפלה ותביא אותה איתך לטיפול עזרה ראשונה שיניים בהקדם האפשרי. ככל שאתה מחכה, הסיכוי להשרשה מוצלחת קטן. החזק בשן רק בכתר (הקצה העליון הנועד ללעיסה). נסו להחזיר את השן לשקע שלה בפה. ניתן לנשוך בעדינות על גזה או שקית תה רטובה כדי לסייע לשמור אותה במקום. המנע מלבלוע את השן. אם אינך יכול, ניתן להביאה בכלי עם מעט חלב. כדאי לברר אם ניתן לקנות ערכת אחסון לשמירת השן במרפאת השיניים שלך. הערכה מכילה מיכל לנסיעות עם נוזל משמר. פריט חובה בערכת עזרה ראשונה שיניים בכל בית עם ילדים או חובבי פעילות ספורטיבית.

לכתבה בתחום שיקום הפה מידע איך מטפלים בשיקום שיניים מרפאת שיניים בחולון סידאדנט בהנהלת ד"ר מושייב.