מרפאת שיניים בחולון סידא דנט
מרפאת שיניים בהנהלת
ד"ר איליה מושייב

עזרה ראשונה בחולון

עזרה ראשונה לשיניים במרפאת שיניים בחולון

טיפולי שיניים והשתלות 24/7 ללא כאב

אנו נותנים מענה מהיר ומקצועי במחירים אטרקטיבים

עזרה ראשונה בטיפולי שיניים
למי שחווה כאב שיניים פתאומי, מאמר זה יכול להזכיר נשכחות כואבות במיוחד ולמי שטרם זכה לכך, נותר רק לאחל שלא יזדקק לשירותי עזרה ראשונה בטיפולי שיניים, טיפולים שמיועדים למי שמרגיש שאין הוא יכול להתאפק עד לקביעת תור מסודר במרפאת השיניים שלו או דרך קופת החולים שלו וחייב לפתור את הבעיה שצצה מיד ובאופן בהול.
עזרה ראשונה בטיפולי שיניים נועדה להוות תרופה ומזור למצבי משבר קריטיים בהם מתרחשת פציעה של הפה, הלסת, השיניים או החניכיים, נשברת שן או צץ כאב חד ובלתי מוסבר בתוך חלל הפה ומוקדי חירום בהם פועלות יחידות של עזרה ראשונה דנטאלית מאוישים במשך 24 שעות ביממה ולאורך כל ימות השנה על מנת לאפשר לאותם נזקקים להגיע לאבחון, לטיפול ראשוני ולהפניה להמשך פרוצדורה בצורה המהירה, היעילה והאפקטיבית ביותר.

עזרה ראשונה בטיפול שיניים, בכל מה שנוגע לביטוחים ולעלויות, היא יקרה מאוד, גם לעומת טיפולי שיניים מורכבים ומיוחדים ולכן חשוב להיות מבוטחים במסגרות המאפשרות גם כיסוי של מקרי חירום מעין אלו ועל ידי כך להוזיל באופן משמעותי את עלות ההשתתפות העצמית במקרה הצורך.
כאשר מגיעים למוקד סיוע ומתן עזרה ראשונה בטיפולי שיניים, חשוב לבדוק האם מדובר על מרפאה מורשית ומהימנה, האם הרופאים והסייעות הם, אכן, אנשי מקצוע מיומנים ומוכשרים לרפואת שיניים והאם קיימת אחריות על הטיפול. למרות הדחיפות והבהילות שבקבלת טיפול החירום, עדיין מדובר על בריאותנו ועל איכות החיים העתידית שלנו וחשוב שנקבל טיפול מקצועי, איכותי ונכון למען שיקום הפה וההחלמה המושלמת. כאשר מדובר על מרפאה איכותית, המעסיקה צוות רופאים מקצועי ומיומן לאורך כל שעות היממה, גם למקרי חירום רפואיים ומיידיים, הרי שכל התהליך הופך לפשוט וקל יותר ומביא לתוצאות ולפתרונות יעילים ואפקטיביים יותר גם בטווח הזמן המיידי וגם בטווח הזמן הארוך, עת מתחילים את פרוצדורות השיקום והמניעה.

עזרה ראשונה

תחושה פתאומית של כאב שיניים עלולה למנוע מאיתנו לתפקד כרגיל, ואף להשבית אותנו במהלך יום העבודה, ולכן יש למצוא לה פתרון במהירות האפשרית. במקרה כזה יש לחפש שירותי עזרה ראשונה לשיניים קרוב ככל האפשר למקום מגורינו או למקום העבודה שלנו. במקרה זה נוצר מצב חירום ולכן נחפש מרפאה שיש בה רופא שיניים זמין 24 שעות ביממה ושבעה ימים בשבוע. במקרים מסוימים עיכוב בטיפול יכול לגרום לנזק כבד, ולכן אין לחסוך במאמצים כדי למצוא פתרון הולם ומיידי. דוגמאות למקרים דחופים שדורשים עזרה ראשונה הם נפילת כתר או סתימה, או פגיעה אחרת בשן שמונעת ממנה לתפקד ופוגעת בלעיסה וביכולת הדיבור שלנו. מצב של שן שבורה או חסרה פוגע בחיוך שלנו ויש לו השלכות גם על הרושם האישי והביטחון העצמי, לכן כדאי לפעול מהר ככל האפשר כדי לחזור למצב תקין.

רפואת שיניים לילדים

כאב חזק עלול לשבש את שגרת יומו של הילד שלכם ולגרום לו צער רב. כדי להתמודד עם כאב כזה נדרש טיפול של עזרה ראשונה. חשוב לזכור כי לא כל רופא שיניים מתמחה גם ברפואת ילדים. רופא שיניים לילדים יודע לטפל בפה שכולל שיני חלב, אשר מספרן קטן מזה של שיניים קבועות אצל מבוגרים (20 מול 32). כמו כן הוא צריך לדעת לתקשר היטב עם ילדים ולהסביר להם את העבודה שלו. ילדים עשויים לסרב לטיפול מתוך פחד ולא לשתף פעולה עם הרופא, ולכן חשוב שהרופא יוכל לשכנע אותם שאין מה לפחד.

שיטות ביתיות לעזרה ראשונה

בחלק מהמקרים מוכל לטפל בעצמנו בשלב ראשון בתחושת הכאב הפתאומית. השיטה הפשוטה ביותר היא נטילת כדור משכך כאבים. במקרה של נפילת שן חלב אין להגיב כי היא אמורה ליפול באופן טבעי, אבל אם מדובר בשן קבועה ניתן להשרות אותה בכוס חלב ואז לנסות להגיע במהירות האפשרית לרופא שיניים, יתכן שהוא יוכל להציל את השן בטווח שאינו עולה על 45 דקו. אפשר גם לנסות להחזיר את השן למקומה אחרי ששטפנו אותה במים.

עזרה ראשונה לשיניים במרפאת שיניים בחולון
Dental veneer

לפרטים או לקביעת פגישת יעוץ
בטלפון 03-5054722

מאמרים נוספים