מרפאת שיניים בחולון סידא דנט
מרפאת שיניים בהנהלת
ד"ר איליה מושייב
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אחת השאלות שעולות בדרך כלל בשלבים הראשונים של שיחת הטלפון למרפאת השיניים היא אודות מחירון שיניים. רוב רובן של המרפאות, ודי בצדק מבחינתן, מסרבות לתת מחירון שיניים בטלפון. חשוב להבין, אין בעיה לפרסם מחירונים, אולם הצעת מחיר כמעט ואין סיכוי לקבל באופן הזה כי למטופל אין את הידע המקצועי להסביר את מצבו, לאותו אדם שמדבר עימו בטלפון.

מחירון שיניים נקבע על פי סוג ומשך הטיפול

שמבצע רופא השיניים, לטיפול. לדוג' – סתימה יכולה להיות רגילה, מורכבת, כוללת כמה משטחים או אחד, טיפול שורש יכול להיות פשוט וזול או יקר ומבוצע על כמה תעלות. עקירה רגילה עלולה להסתבך ולהפוך לעקירה מורכבת מה שיעלה את מחירו. מחירון שיניים משתנה בהתאם לסוג וכמות החומר בו משתמש רופא השיניים. לדוג'- סתימה לבנה או בצבע כסף, מאמלגם. כתרים שונים מורכבים מחומר או עירוב של חומרים שונים, כתר חרסינה שבסיסו עשוי מתכת בסיסית או מתכת אצילה. שימוש בשתלים דנטלים של מותג מוכר כגון Bicon או Nobel Biocare תוצרת ארה"ב או מיובא ממדינה אחרת פחות מוכר.

בנוסף צריך לקחת בחשבון בבואנו לטיפול שיניים, גם אם ידוע לנו שאנו רוצים שתל דנטלי במקום שן חסרה, מחירון שיניים שיוצג לנו עשוי לכלול רק את מחיר השתל ולא את המחיר הכולל של השחזור עם כתר, גשר וכ"ו. כל רופא עשוי להמליץ לך על תוכנית טיפול שיניים מעט שונה עם מחירון שיניים שונה בהתאם. נושא זה בולט במיוחד בטיפולים ממושכים כמו טיפול יישור שיניים – אורתודונטיה. ככלל, ככל שטיפול השיניים דורש מומחיות רבה יותר, כירורגיה, רפואת שיניים קוסמטית, אנדודונטיה, מחירון השיניים עולה בהתאם. הסיבות בין היתר הן שרופא השיניים השקיע שעות לימוד נוספות בהתמחות, בהם הוא לא עבד במרפאתו, הוא משתמש בחומרים דנטלים יקרים ובנוסף נדרש לשירותם של מעבדות דנטאליות.

מרפאת שיניים הנמצאת באזור יוקרה תציג מחירון שיניים גבוה

בהתאם ליכולות התשלום של המטופלים, ואולי גם בהתאם לציוד ולטכנולוגיה החדשנית המצויה במרפאה ואילו מרפאה באזור של מעמד הביניים אולי תציג מחירון שיניים הכולל מבצעי הנחות מדי פעם כדי לעודד את המטופלים להגיע ולא להזניח את טיפול השיניים עקב העלות.

נושא חדש שנמצא בתנופה בעולם הוא תיירות דנטאלית, שבו אנשים נוסעים למדינה אחרת לשלב נופש עם טיפולי שיניים להם הם נזקקים, לאחר שקיבלו מחירון שיניים עם העלויות הצפויות. מקומות נפוצים באירופה הם: הונגריה ספרד וקרואטיה. כמובן שהחיסרון הבולט הוא כאשר עולה צורך בהמשך טיפול.
תוכלו למצוא גם השתלת שיניים ביום אחד טיפול מקצועי ואמין מאוד ומובן ליכנס לביטוח שיניים מידע עבורכם.

רוב המרפאות בישראל עובדות עם ביטוחים, מה שיוזיל את מחירון שיניים באופן משמעותי. כדאי להראות כרטיס ביטוח, בזמן פגישת הייעוץ עם הרופא המאבחן, להוכיח שיש לכם ביטוח. חשוב שהמרפאה תדע לפני שתתחילו בטיפולי השיניים להגיש תביעה לביטוח, ורק אחר כך להתחיל בטיפולים, מה שיוזיל את מחירון שיניים לטיפולים אותם תזדקקו. בחרו רופא שיניים מוסמך, מקצועי ומומלץ ע"י אנשים שאתם מכירים. אותם אנשים שקיבלו טיפול ונהנו מאיכות ומחיר משתלם.