מומחי שיניים

טיפולי שיניים מצריכים מומחים שונים. ישנם טיפולים המצריכים אורתודנט, אחרים רופא כירורג וטיפולים שגרתיים יטופלו על ידי רופא שיניים כללי. תחום רפואת השיניים כולל שבעה תחומי התמחות, כאשר בכל תחום יש מומחי שיניים.

 

אורתודנטיה

תחום האורתודנטיה כולל מומחי שיניים המתמחים ביישור שיניים ולסתות. מומחי שיניים אלו עברו הכשרה מדוקדקת והתמחו במיומנות הנדרשות. רק רופאי שיניים שעברו בהצלחה בחינות של משרד הבריאות וקיבלו תעודת מומחה אורתודנטי, יכול לעסוק בתחום.

 

 

רופאי שיניים לילדים


מומחי שיניים ברפואת שיניים לילדים הוכשר במשך שלוש וחצי שנים נוספות בתחום הטיפול המיוחד לילדים. רופאי שיניים לילדים לומדים טכניקות שימושיות להתמודד עם הטיפול בילדים בגיל הרך וכן את הדרכים לשימוש בחומרי טשטוש בילדים. במסגרת לימודיו, לומד המומחה גם פסיכולוגיה של ילדים.

 


מומחי שיניים בתחום שיקום הפה


בתחום זה מתמחים רופאים אשר עוסקים בשיחזור שיניים במטרה לשפר את התיפקוד והמראה של השיניים. הטיפולים יכולים לכלול: סתימות, טיפולי שורש והלבנה. ובמקביל טיפולים מורכבים יותר כהשלמת שיניים, טיפול בבעיות סגר, טיפול בשחיקת שיניים ועוד. רופא שיניים מומחה בשיקום הפה, הוא הסמכות המקצועית הראשית בתוכנית טיפול כללית הנבנית עבור המטופל, עד השגת התוצאה הסופית.

 


מומחי שיניים בתחום הכירורגיה

 

במרבית המקרים, מומחי שיניים כירורגיים עוסקים בעקירות רגילות או כירורגיות וכן בעקירת שיני בינה כלואות ופעולות כירורגיות אחרות הנדרשות בתחום הפה והלסת. מקרים בהם מתוכננת השתלת שן, נעשים מאמצים לשמירת הרכס. השיניים שומרות על גובה ורוחב עצם הלסת. בתכנון נכון של עקירה אפשר לשמר עצם לשיקום עתידי, בעזרת תכנון ובצוע נכונים של העקירה והוספת חומר למכתש העקירה. מומחים בתחום יודעים את כל המידע הרלוונטי בתחום ועושים בו שימוש משכיל בעת הטיפולים הכירורגיים הנדרשים.

 


מומחי שיניים בתחומים נוספים


ישנם מומחים גם בתחום אנדודונטיה- תחום זה עוסק במחלות שורש השן והלסת. מומחים מסוג זה עוסקים בעיקר במקרים מורכבים של טיפולי שורש (כדוגמת תעלות שורש). מומחי שיניים שעוסקים ברפואת החניכיים (בפריודונטיה), מטפלים בכל מה שקשור לאזור החניכיים ותחזוקת הרקמות וההגיינה. מומחי שיניים בתחום רפואת הפה נחלקת לשני נושאים עיקריים, האחד מחלות חלל הפה, שנמצאות ברקמות הפה. והשניה טיפול בחולים בעלי סיכון גבוהה כגון חולי סרטן, טיפול המצריך משנה זהירות והימנעות מטיפול אגרסיבי שעלול לפגוע בבריאות החולה.

רפואת שיניים זה תחום בו ישנם תחומים שונים ובכל תחום התמחות ניתן למצוא מומחי שיניים רבים, בעלי ניסיון, מיומנות ומקצועיות רבה. חשוב להתייעץ עם המומחים ולקבל המלצות לטיפול אופטימלי בכל מקרה לגופו.

 


בבחירת מומחי שיניים הקפידו:

  1. לקבל המלצות על מומחי שיניים – התייעצו עם חברים, שכנים, בני משפחה ועמיתים לגבי רופאי שיניים שטיפלו אצלהם, בידקו היטב מהם סוג הטיפולים שקיבלו, המחיר, היחס ותנאי המרפאה.
  2. בררו זמינות מומחי שיניים – בידקו אם רופא השיניים זמין למטופליו גם לאחר שעות פעילותו ובמקרי חירום.
  3. בידקו אם מומחי שיניים חברים בהסתדרות לרפואת שיניים וכפופים לתקנון המחמיר שלהם.

למידע נוסף או זימון תור לרופא שיניים, השאר פרטיך ונציגנו יצור איתך קשר בהקדם.‏

איליה
מושייב
סידא דנט
מרפאת שיניים
סוקולוב 84
חולון
, גוש דן
ישראל
, 58330
+972 3 5033336
+972 3 5054722