מרפאת שיניים בחולון סידא דנט
מרפאת שיניים בהנהלת
ד"ר איליה מושייב
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כתרים אסתטיים מהווים תחליף לכותרות שיניים שאינן מתפקדות או אינן נראות מספיק טוב, לדעת המטופל. כתרים אסתטיים מתבצעים כאשר ישנן שיניים שנפגעו מעששת, שיניים מחולשות כתוצאה משחזורים נשנים, שיניים שעברו טיפולי שורש ואיבדו חומר שן, שיניים בעלי כותרת קלינית קצרה, שיניים ששינו צורה עקב נסיגת חניכיים וכדומה.

ישנם ציפויים שונים באיכויות משתנות שבהם משתמשים לשם יצירת כתרים אסתטיים, טיפול שמרני מוכר נעשה בשניים הקידמיות. טיפול זה מאפשר שינוי צבע, צורה ומרווח בין השיניים. יתרונה של השיטה נעוץ בהסרה מינימלית של חומר שן והדבקת ציפוי בעל מראה יפה המסתיר פגמים בשן. כתרים אסתטיים עשויים לרוב, ללא מתכת ומחומר חרסינה.

דבר זה מאפשר רמה גבוהה של אסתטיקה לצד רמת עמידות ארוכת טווח. ההתקדמות הטכנולוגית הכבירה הובילה לרמת התאמה ומראה טיבעי של כתרים אסתטיים.

ההצלחה של כתרים אסתטיים טמונה ברמת מקצועיות ומיומנות גבוהה של הרופא וטכנאי השיניים. מסיבה זו חשוב להקפיד לבחור גורמים מקצועיים טובים. את שולי הכתר ממקמים מתחת לחניכיים וישנה חשיבות רבה לחומרי ההדבקה השונים, לכן יש להקפיד בשימוש בדבקים איכותיים בעת ביצוע כתרים אסתטיים. אם אתם שוקלים לבצע כתרים אסתטיים,הקפידו לוודא שהרופא שבחרתם מכיר את הטכנולוגיות הקיימות ומעבדת השיניים שעימה עובד הרופא, מסוגלת לבצע כתרים אילו. קיימים סוגים שונים של חומרי זכוכית וזרקוניה מהם מכינים ,כתרים אסתטיים וחשוב לדעת מהם החומרים הספציפיים אותם מזמין רופא השיניים שלכם.

סוגי כתרים אסתטיים

יש כמה שיטות לייצר כתרים אסתטיים מחרסינה ללא מתכת:
כתרים אסתטיים מסוג אמפרס- כתר זה מעניק מראה טיבעי וחי ונראה טיבעי. יציקת הכתר היא מדויקת מאוד וניתן לכסות בו סתימות גדולות וונירים דקים. החיסרון בשיטה היא בכך שביחס לשיטות האחרות היא יותר שבירה.

כתרים אסתטיים מזרקוניה- כתר מלא מחרסינה שבבסיסו דמוי זכוכית. הכתר נעשה בשלבים מורכבים ומספק רמת אסתטיקה גבוהה. חוזק החומרים שלו גבוהה ולרוב משתמשים בו עבור שיניים קידמיות לעמידות לאורך זמן וכן בשל מחירו, היקר יותר.

כתרים אסתטיים מסוג ג'קט- סוג זה הוא הוותיק ביותר. מראה הכתר הוא טיבעי ובעל יציבות צבע. החומר עשוי זכוכית-חרסינה ועמיד לאורך שנים. חיסרונו הוא שבעת נסיגות חניכיים, לאחר שחזורים, יש צורך בהחלפתם.

לסיכום

כתרים אסתטיים עשוים חרסינה לרוב, החומר הוא שקוף למחצה ומאפשר הרגשה ומראה טיבעי. יש קושי להבדיל בין שיניים טיבעיות למלאכותיות, כאשר ישנם כתרים אסתטיים. על פי רוב, השימוש בכתרים נעשה באזור הקידמי של השיניים להשגת ה'חיוך המושלם'. כאשר אתם פונים לביצוע כתרים אסתטיים חשוב לבדוק היטב את מיומנתו של רופא השיניים, אליו פניתם ואת החומרים המשמשים את המעבדה עימה הוא עובד. ישנה חשיבות מכרעת לאופן התקנת כתרים אסתטיים וכן לסוגי הדבקים בהם משתמשים.