יישור שיניים למבוגרים וילדים

יישור שיניים למבוגרים וילדים

התחלת יישור שיניים

 

מי מאיתנו לא רוצה חיוך יפה כמו של הדוגמן או הדוגמנית המופיעים בעיתון? עם הטכנולוגיות שקיימות היום ניתן להגיע לשיניים ישרות גם אצל מבוגרים וגם אצל ילדים. ישנן שלוש קבוצות גיל שניתן להתחיל אצלן טיפול יישור שיניים: ילדים בגילאי 8-11, מתבגרים מעל גיל 11, ומבוגרים. אצל ילדים, חשוב להתחיל במעקב אצל אורתודנט החל מגיל 8 ואם יש עדות לבעיה מטרידה אז מתחילים לטפל.

 

בהמשך, מגיל 11 הבעיות שבגינן מתחילים ביישור השיניים הן בד"כ בעיות בלסת התחתונה או העליונה או באזור שיש חוסר בשן. גיל מבוגר אינו מהווה התוויה נגד יישור שיניים. יישור שיניים אצל מבוגרים נעשה בדרך כלל בצורה שמרנית ע"י הזזת שיניי המטופל באופן שיאפשר למטופל חיוך אסתטי וסגר פונקציונאלי של הפה.

 


סוגי יישור שיניים

 

קיימים מספר סוגי יישור שיניים שמובילים לתוצאה אסתטית ויפה. חשוב לציין כי המטופל יכול לבחור את אופציית הטיפול המתאימה עבורו ועונה על דרישותיו לנוחות, אסתטיקה, ומהירות טיפול. בין המכשור שקיים, קיים מכשור קבוע ("גשר קבוע"), מכשור זה נמצא באופן קבוע על השיניים ולא ניתן להוציאו.


לעומת זאת, קיים מכשור שאיננו קבוע והוא נשלף. המכשור צריך להימצא על השיניים במשך רוב שעות היום.ראוי לציין כי המכשור המכונה בפי רבים גשר, הוא אינו למעשה "הגשר" אליו מתכוונים הרופאים, מכשור זה נקרא סמכים, וגשר הוא מספר כתרים מחוברים המגשרים על שן חסרה. כמו כן, לא כל המכשורים חייבים להיות נראים. ישנם מכשורים נראים וישנם בלתי נראים - הכול לפי בחירת המטופל.

 


מכשור נראה ומכשור בלתי נראה

 

במכשור נראה ניתן לראות את הסמכים על החלק של ה שיניים אשר אותו ניתן לראות מבחוץ בחיוך ובדיבור. במכשור הבלתי נראה הסמכים מודבקים בחלק הפנימי של ה שיניים ולא ניתן לראות אותם מבחוץ בדיבור ובחיוך. כמו כן לכל אחד מהמכשורים הללו יש יתרונות וחסרונות. אך זה המחיר של יישור שיניים. המכשור הנראה הוא לרוב זול יותר מבחינה כספית, יש שליטה קלה יותר בטכניקת הטיפול, הוא מאפשר הדבקה ישירה קלה יותר, והוא קיים בגוון השן מחרסינה או בפלסטיק שהוא פחות נראה לעין.


לעומת זאת, היתרונות של המכשור הבלתי נראה, הם שהמשטח החיצוני של השיניים לא נפגע מכתמים שיכולים להיווצר במהלך יישור השיניים. כמו כן, השימוש בסמכים הפנימיים מאפשרים למטופל ולאורתודנט לראות בצורה ברורה יותר את התקדמות הטיפול של יישור שיניים. החסרונות במכשור הנראה הם שהסמך המתכתי בולט יותר לעין, וקיים בו סיכון מוגבר יותר ליצירת כתמים על השיניים ועששת.


בניגוד למכשור הנראה, החסרונות של המכשור הבלתי נראה הם בין היתר הקושי לנקות את הפה בהשוואה לסמכים, למטופל לוקח יותר זמן להתרגל אליו, והוא מצריך עבודת מעבדה יקרה. הדרישות של טיפול יישור שיניים למבוגרים וילדים בחלקן משותפות לשני המכשורים וכוללות בין השאר אחזקה והיגיינת פה טובה.
תוכלו למצוא באתר סידאדנט צוות מקצועי ואמין שיננית טכנאי שיניים רופאים התמחים בשיקום הפה וכמובן את ד"ר מושייב המתמחה בהשתלת שיניים השתלות שיניים ביום אחד.

למידע נוסף או זימון תור לרופא שיניים, השאר פרטיך ונציגנו יצור איתך קשר בהקדם.‏

איליה
מושייב
סידא דנט
מרפאת שיניים
סוקולוב 84
חולון
, גוש דן
ישראל
, 58330
+972 3 5033336
+972 3 5054722