יישור שיניים בחולון

יישור שיניים בחולון

יישור שיניים בחולון
ישנם טיפולי שיניים שמטרתם אינה רק שיקום והבראת הפה אלא גם, ובעיקר, שיפור מראה חיצוני ואסתטי ואחד מהטיפולים הללו הוא הטיפול האורתודנטי, טיפול בפגמי שן ולסת הנובעים מצורת השיניים הכללית. אורתודנטיה היא רפואת יישור שיניים ובאמצעותה ניתן לתקן ליקויים נראים לעין כגון סגירת פה פגומה, שיניים עקומות, צמיחה לא הומוגנית של השיניים ועוד אלמנטים היוצרים, או עלולים ליצור בהמשך, בעיות אסתטיות וגם בעיות בתפקוד מערכת הפה, הלסת והשיניים. בניגוד למה שמקובל להניח, טיפולי יישור שיניים אפשריים היום, באמצעות עזרים טכניים ומודרניים, גם למבוגרים בעלי לקות אורתודנטית, מבלי שיצטרכו לשנות דבר מאורח חייהם הנורמטיבי ולא מדובר אך ורק על טיפול המתאים לאוכלוסיית ילדים ובני נוער.


אלו טיפולי יישור שיניים קיימים?
טיפול יישור השיניים הנפוץ והמקובל ביותר הוא הטיפול בשיניים עקומות, כאלו שאינן מתפתחות במקביל לקו הלסת או בצורה הומוגנית לשאר השיניים. מדובר על תופעה שעלולה להתרחש בכל צורה שהיא, בין אם מדובר על לסת עליונה או תחתונה, שתיהן, שיניים בודדות בלסת או על כל הלסת והצורה המסורתית לטפל בכך היא באמצעות גשר, פלטת שיניים או סד אורתודנטי.


הגשר על השיניים או הפלטה המתכתית הם, בעיקרו של דבר, חוט מתכת המועבר דרך סוגרים אורתודנטים המורכבים על השיניים בלסת המתאימה והזקוקה לתיקון. הסוגרים, העשויים מנירוסטה או מחומר קראמי אחר, בשילוב עם החוט, יוצרים מתיחה לשיניים, דבר שמאלץ אותן להתיישר ולהתפתח בהתאם לכיוון המתיחה. האופציה של סד אורתודנטי, המורכב כמקשה אחת על השיניים, מאפשרת תהליך יישור שיניים דיסקרטי יותר ופחות גלוי ובולט לעין.
במשך טיפול יישור שיניים בשיטות המסורתיות יותר, תהיה פגיעה, מחויבת המציאות, באסתטיקה של הפה ובמראה המתכתי של העזרים שיורכבו על השיניים, וזוהי הקרבה קלה שחייבים לעשותה למען המראה והשיקום העתידיים. עם זאת, קיימת שיטה מודרנית יותר שהולכת וצוברת תאוצה ופופולאריות והיא השיטה הלינגואלית, שבה הסוגרים והאופרציות נבנים בחלק האחורי של השיניים ושל החך, כך שכמעט אי אפשר לראות, מבלי להתאמץ לעשות זאת, את קיומם של גשרים, פלטות או סדים, האופציה הזו מעט יקרה יותר וגם מלווה בתופעות לוואי קלות הקשורות להגיית מילים ולאכילה, אך הן לא משמעותיות ולא אמורות להפריע למהלך תקין של פעילות והתנהלות.
אין ספק כי הרפואה האורתודנטית מספקת, למטופלים הזקוקים לפרוצדורות של יישור שיניים בדרגות מורכבות קלות כקשות, את הפתרונות היעילים ביותר והנחוצים ביותר לכך וכאשר מדובר על מרפאת שיניים המתמחה בטיפולים מעין אלו וביחס אישי, חם ומשפחתי לכל מטופל, צעיר ומבוגר כאחד, הרי שגם התהליך הוא נעים, יעיל ובטוח.

 

לכתבות נוספות בנושא השתלת שיניים ממוחשבת השתלות שיניים

 

למידע נוסף או זימון תור לרופא שיניים, השאר פרטיך ונציגנו יצור איתך קשר בהקדם.‏

איליה
מושייב
סידא דנט
מרפאת שיניים
סוקולוב 84
חולון
, גוש דן
ישראל
, 58330
+972 3 5033336
+972 3 5054722