טיפולי שיניים באמצעות גז צחוק

טיפולי שיניים באמצעות גז צחוק

טיפולי שיניים באמצעות גז צחוק
ילדים ומבוגרים רבים מפחדים מאד מהביקור והטיפול אצל רופא השיניים. אחד האמצעים שבהם משתמשים כדי להפחית את חרדתם של הילדים מהטיפול הוא שימוש בגז צחוק. כיום בחלק מהמרפאות מאפשרים טיפול בגז צחוק גם למבוגרים.


אופן הטיפול באמצעות גז צחוק
גז הצחוק הוא תערובת של שני גזים נייטרוס אוקסיד וחמצן שמוזרמים בשילוב יחדיו. הגז מוזרם באמצעות מסיכה קטנה שמניחים על האף. בשלב הראשון נותנים במשך כמה דקות חמצן נקי. בשלב השני מעלים את אחוז הנייטרוס ל-40% וממשיכים כך עד לכמה דקות לפני סוף הטיפול. בשלב האחרון שוב נותנים חמצן נקי במשך כמה דקות. כאשר נושמים את תערובת הגז יש לתערובת זו השפעה מרגיעה, והגז יוצא מהגוף באמצעות נשימה רגילה.


השפעתו המרגיעה של גז הצחוק
השפעתו של גז הצחוק שונה ממטופל למטופל. יחד עם זאת בדרך כלל רוב הילדים מדווחים כי הם מריחים ריח מתקתק ונעים וחשים בתחושה של נינוחות והרפיה עם חום נעים בידיים והרגליים. בטיפול תחת גז הצחוק הילד כל הזמן בהכרה והוא משתף פעולה עם הצוות אך יחד עם זאת הוא גם רפוי כך שמתאפשרת עבודה נינוחה ובטוחה בפיו של הילד.


האם טיפול שיניים באמצעות גז צחוק הוא בטוח?
הטיפול בגז הצחוק הוא בטוח. מתן הנייטרוס הוא בטיחותי מאד בהנחה שמקפידים על כל הכללים הנדרשים. הגז חלש, מעודן, ניתן בהדרגה, ויוצא מהגוף במהירות. בנוסף הילד נמצא בהכרה במשך כל הטיפול והוא שומר על כל הרפלקסים.


התוויות בעד ונגד השימוש בגז צחוק
התוויות בעד השימוש בגז צחוק כוללות - טיפול בפחד וחרדה, טיפול בעת מצבים בריאותיים בעייתיים כגון מחלת לב, מחלות של מערכת הנשימה, אפילפסיה, סוכרת, היריון (לא בשליש הראשון), אלרגיה, הקלה על רפלקס ההקאה, והעלאת סף הכאב על ידי הפחתת חרדה.


התוויות נגד השימוש בגז צחוק כוללות - אישיות כפייתית, קלסטרופוביה, ילדים עם בעיות התנהגות, מחלות ריאה כרוניות במבוגרים, השליש הראשון להיריון, מתרפא שמתנגד נחרצות לנייטרוס, או ילדים קטנים בגילאים שבין 2-4.


הוראות לפני הטיפול בגז צחוק
הוראות לפני טיפול שיניים בגז צחוק כוללות צום, שעתיים לפני הטיפול כדי להימנע מבחילות והקאות. יש ליידע את הרופא על בעיות נשימה של הילד דרך האף, וליידע את הרופא אם הילד קיבל טיפול תרופתי כלשהו לפני הטיפול בגז הצחוק.


סיכום
רבים מאיתנו, ילדים ומבוגרים, חשים פחד וחרדה רק למשמע הצורך בביקור אצל רופא שיניים. גז צחוק הוא טכניקה שמסייעת להתמודדות קלה יותר עם הביקור המאיים. הטיפול בגז הצחוק הוא יעיל ובטוח ומאפשר התמודדות חלקה יותר עם הטיפול מצד הילד ועבודה קלה ובטוחה יותר מצדו של הצוות המטפל. יחד עם זאת יש לזכור כי כל ילד הוא בפני עצמו.

למידע נוסף או זימון תור לרופא שיניים, השאר פרטיך ונציגנו יצור איתך קשר בהקדם.‏

איליה
מושייב
סידא דנט
מרפאת שיניים
סוקולוב 84
חולון
, גוש דן
ישראל
, 58330
+972 3 5033336
+972 3 5054722