טיפולי שיניים

טיפולי שיניים

מגוון הטיפולים

טיפולים משמרים – סתימות מכל הסוגים, סתימות בלייזר ללא הרדמה,
טיפולי שורש, חידוש טיפולי שורש,ניקוי אבנית,עקירות (כולל עקירות כירורגיות,
עקירות שיני בינה,עקירות שיני כלואות).
 
טיפולי חניכיים  שיניים
גרידת חניכיים, ניתוחי חניכיים בלייזר
 
השתלות שיניים
העתיד כבר כאן – אצלנו תוך יום אחד אתם מקבלים שיניים –
עקירה, השתלה, מבנה לשתל, כתר זמני – אותו יום.
 
הלבנת שיניים הנעשה באמצעות מכשור לייזר חדשני


טיפול שורש

כאשר מחלת העשש (חורים בשיניים) מתפשטת אל מוך השן (המקום ב ונמצאים כלי הדם והעצבים של השן)  נוצרת שם דלקת, המלווה בכאבים עזים  ובהתנפחות. במרבית המקרים מתפתחת מורסה (אבצס). השן זקוקה במקרים אלה לטיפול שורש. טיפול שורש מבוצע במספר ישיבות. הדבר תלוי במידת הקושי שבטיפול ובכמות  הזיהום שהצטברה בתעלות השן. בשלב הראשון מסלקים את העששת, את העצב וכלי דם. אחר כך משייפים את קירות התעלות ומרחיבים אותן, עד לסילוק כל הזיהום. בשלב האחרון סותמים את התעלות ומכסים אותן בסתימה זמנית. לעתים הטיפול מלווה בכאבים קלים עד חזקים השוככים עם הזמן. כדי שהשן תתפקד בצורה נורמלית ותהיה חזקה לעמוד בלחץ הלעיסה,מחדירים במנה יצוק, או בלתי יצוק (מעין בורג) לתוך אחד השורשים. אחר כך מרכיבים על השן כתר. רק במקים מסוימים הנתונים לשיקולו של הרופא, מוותרים על הכתר או המבנה , וזאת כאשר נשאר מספיק חומר-שן שלא נפגע על ידי העששת, ויש בכוחו לעמוד ולא להישבר בלחץ הלעיסה. במקרה הזה תוחלף הסתימה הזמנית בסתימה קבועה רגילה.

 

שאלות-תשובות

 

טיפול שורש

 

1.   מה הסיבות לטיפול שורש?

 

הסיבות לצורך טיפול שורש יכולות להיות רבות:

עששת (חור) שהגיע ל"עצב" השן

שבר של השן כתוצאות ממכה או תאונה

טיפול שורש קודם שלא הצליח

צורך להשחיז את השן כדי להרכיב עליה כתר או גשר

 

 

2.  כיצד מתבצע הטיפול?

 

לאחר שהשן מורדמת בהרדמה מקומי, ולאחר ניקוי של כותרת השן מריקבון, הרופא מרחיב ומנקה היטב א התעלות שבשורשים באמצע פוצרים ("מחטים")

מיוחדות ותוך כדי שטיפות רבות בנוזלים מחטאים. בסופו של הטיפול התעלות נסתמות בחומר מיוחד על מנת למנוע בעתיד חדירת חיידקים לתוך השורשים.הטיפול מתבצע לרוב בפגישה אחת למרות שיתכן צורך לעיתים ב – 2-3 פגישות ואף במתן אנטיביוטיקה. בסוף טיפול השורש מורכבת בכותרת השן סתימה זמנית.

 

 

3.  האם טיפול השורש מהווה סוף טיפול בשן?

 

בהחלט לא!!! שן לאחר טיפול שורש היא שן "מתה", העלולה להשחיר ולהישבר. כדי להגן על השן משבר יש לבצע מוקדם ככל האפשר  טיפולים נלווים לטיפול השורש שהם מנה וכתר

 

 

4. מה הוא מבנה?

 

השלמת כותרת השן באמצעות סתימה מחוזקת בבורג

 

 

5.  למה צריכים כתר אחרי הטיפול שורש?

 

כ′ הרכבת כתר על השן (בד"כ מחרסינה) תגן על השן משבר ותשמור על צבע תקין מכיוון ששבר בשן עלול לגרום לצורך בעקירה, לא מומלץ בד"כ לחכות לאחר טיפול  השורש.

 

מה חשוב לדעת על עששת

 

השכבה החיצונית של פני שטח השיניים מכוסות בשכבה דקה שאליה נדבקים חיידקים שבדרך כלל נמצאים  בפה. מעטה זה של השן בצירוף עם חיידקים נקרא רובד חיידקי או "פלאק". הרובד נראה כמעטה לן הנמצא בדרך כלל באזור החיבור בין צווארי השיניים ושולי החניכיים.  ניתן לזהותו על ידי צבענים שונים. חיידקי רובד זה, הופכים תוצרי סוכר מהמזון שאוכלים לחומצות פשוטות שמחלחלות לאט דרך שכבת הרובד אל זגוגית השן. כך,מתחיל פרוק איטי של פני השטח, התפוררות הזגוגית ואחריו השינן דנטין התחלה של חור עששת  השיניים . יצירת העששת במבוגרים הוא תהליך איטי של חודשים ואף שנים. בילדי ובנוער, ההליך יכל לקבל תוצאה ומצב של הרס שיניים כללי מופיע מהירות.

 

האם אפשר למנוע עששת

 

כן, הקפדה על תכנית משולבת יכולה לסייע לכל אחד לשמור על חיוך מושלם לכל חייו.

 

הסרת אבנית

 

מהם הגורמים לעששת שיניים?

למה כל כך חשוב  ביקור תקופתי אצל רופא שיניים?

מה התוצאות מהזנחת טיפולי שיניים?

 

אין איש שלא מעוניין לדעת תשובות לשאילות אלה.

 

כולנו יודעים שהזנחת טיפולי שיניים  ואי ביקור תקופתי אצל השיננית יכול לעלות לנו בטווח הרחוק ביוקר.

כדי להימנע ממצב זה ומהוצאות מיותרות אני ממליץ על בדיקת שיניים תקופתיות,אחד ל-6 חודשים,אשר יערכו את מצב השיניים שלכם וימליצו  על המשך טיפול אצל השיננית.

לאחר האכילה נוצרת שכבה של מזון וחיידקים על השיניים ובאזור החניכיים.שכבה מצטברת זו הופכת לאבנית השיניים  וגורמת לדלקת חניכיים. דלקת חניכיים שאינה מטופלת עלולה לגרום לאובדן שיניים.

 

הדרך היחידה למנוע את מחלות החניכיים היא לסלק בהתמדה את החיידקיים ואבן השיניים מהפה. הברשת שיניים נכונה מסלקת את החיידקים,אך את אבן השיניים ניתן להסיר רק בטיפול במרפאת השיניים. לכן גם אם הקפדת על צחצוח שיניים יומיומי נכון,הסרת האבנית משלימה את הדלקות אשר נחוצות לשמירה על בריאות השיניים והחניכיים.

 

 

מה חשוב לעשות בבית?

 

צחצוח נכון – השתמשו בכלים מתאימים להברשה. מומלץ להשתמש במברשת עם זיפים רכים מניילון ועם ראש קטן,העשוי להגיע לשיניים האחרונות ביתר קלות. יש להחליף מברשת מדי מספר חודשים או כאשר הזיפים נעשים שחורים משימוש יתר. השתמשו באורח קבע במשחת שיניים המכילה פלואוריד.

מתי לצחצח שיניים?

 

מטרת צחצוח השיניים היא הרחקת רובד החיידקים הדביק ושיירי האוכל המצטברים על הלשון,השיניים,ברווחים שבין השיניים וברווחים שבין השיניים לחניכיים. למברשת שיניים חשמלית יש עדיפות,מכיוון שהיא מאפשרת ניקוי יסודי יותר של השיניים,הלשון וחניכיים.

 

קיימות מספר שיטות טובות לצחצוח שיניים. רופא השיניים  יכול להמליץ על הדרך המתאימה לך ביותר. רצוי לצחצח את השיניים,החניכיים ולנקות את הלשון מיד לאחר כל ארוחה. לפחות פעמיים ביום: לפני השינה ולאחר ארוחת בוקר. החשוב הוא השימוש הנכון והיעיל במברשת שיניים. ניקוי בחוט דנטלי – לנקות את השיניים בחוט דנטלי כחלק משיגרת הצחצוח היומיומי.שימוש בחוט דנטלי אחרי הברשת השיניים מסייע בהסרת שכבת הפלאק בין השיניים במקומות שמברשת השיניים אינה מגיעה אליהם.

 

שטיפת פה – מעלות את הריכוז פלואורידים ברוק למשך מספר שעות לאחר השטיפה.

 

מה עושים עם הריח מהפה

אנשים רבים סובלים מתופעת ריח לא נעים מהפה. לרוב הבעיה היא פעילות אקטיבית של בקטריות שנשארות על הלשון האחורית.רצוי לבדוק את הבעיה עם רופא השיניים בבדיקה השגרתית ולקבל טיפול שיניים הנדרש שעוזר לפתור את הבעיה - ניקוי אבנית. הטיפול היעיל גם הוא ניקיון יסודי של הלשון האחורית בעזרת מי פה ומברשת מיוחדת לניקוי הלשון.

 

 

טיפולי שיניים לילדים

רק אצלנו ישנו חדר משחקים מיוחד לילדכם,כך שזה לא ממש משנה עם אתם מגיעים עם ילדכם לטיפול או שהילדים עצמם מטופלים, הם יוכלו ליהנות מחדר שופע במשחקים וצעצועים.

החדר מזמין ומשרה על הילדים אוירה ניחוחה ולא מאיימת,דבר ההופך את טיפול השיניים לחוותי ונעים.

 

במרפאתנו ילדך יעבור טיפולי שיניים בהשפעת גז צחוק. השימוש בגז צחוק אינו

מסוכן ונפוץ מאוד בכל תחומי הרפואה המודרנית.

 

יחד עם זאת נבקשכם להסב את תשומת לבכם לנושאים הבאים:

 

1. יתכן שאחרי שימוש בגז צחוק לילדך יגלה סימני חולשה,עייפות וצורך לישון –לא להיבהל, אפשרו לילדכם לישון ללא חשש.

 

2. נא לדאוג שהילד לא יאכל לפחות במשך שעתיים טרם הטיפול

 

 

לפרטים או לקביעת פגישת יעוץ בטלפון 03-5054722

בחזרה לאתר מרפאת שיניים

למידע נוסף או זימון תור לרופא שיניים, השאר פרטיך ונציגנו יצור איתך קשר בהקדם.‏

איליה
מושייב
סידא דנט
מרפאת שיניים
סוקולוב 84
חולון
, גוש דן
ישראל
, 58330
+972 3 5033336
+972 3 5054722