טיפולי שורש במרפאת שיניים בחולון

טיפולי שורש במרפאת שיניים בחולון

טיפולי שורש במרפאת שיניים בחולון

שיניים, ממש כמו צמחים, פרחים ועצים, בוקעות מתוך החניכיים ומקבלות את הדרוש להן ממערכת סבוכה של כלי דם ועצבים הקרויים שורש השן או מוך השן. באמצעות שורש השן מועברות תחושות של חום, כאב וקור וכאשר אנו חשים בהן, מדובר בבעיה שיש לטפל בה באמצעות טיפול שורש, טיפול אנדודנטי. טיפולי שורש הם, למעשה, טיפולים דנטאליים בתעלות המובילות את הסיבים העצביים ואת כלי הדם הקטנים הנקראות תעלות מוך. ישנן מספר תעלות כאלו בפינו, החל מתעלה אחת ועד לארבע או חמש תעלות.

טיפולי שורש יכולים להתקיים במספר מקרים וסיטואציות דנטאליות כמו עששת (ריקבון שיניים) שהיא דלקת הנוצרת מפעילות חיידקים שחדרו מבעד למרקם השן הקשה אל תוך מוך השן ואשר לא טופלה בזמן וכראוי, עד כי אין מנוס מלפתוח את כל תעלת השן ולנקות אותה. מקרים נוספים של צורך בטיפול מסוג טיפולי שורש יכול להיות מצב של חבלה בשן היוצרת קרע או נמק בסיבים או מצב של דלקת חניכיים חמורה ומתקדמת היוצרת מצב של תזוזת השן וחוסר יכולת של החניכיים לשמור על אחיזת השיניים. באמצעות טיפולי שורש, ואפילו על ידי עקירת השן ושחזורה, אפשר לשקם את האזור ואת יציבות התעלות.

תהליך טיפולי השורש

טיפולי שורש דורשים את חשיפת תעלות המוך, הסרת החלק הפגום וחיטוי התעלה. לאחר הפרוצדורה הזו, מניחים לתעלה להתייבש ואוטמים אותה באמצעות חומר מיוחד דמוי גומי. בטיפולי השורש המודרניים, הנעשים במרפאות מקצועיות ועל ידי  רופאים המתמחים בסוג זה של טיפולים, הטיפול הוא מהיר, יעיל וכמעט שאינו מלווה בתופעות לוואי או בצורך בתרופות אנטיביוטיות, בתלות, כמובן, במערכת החיסון של המטופל וברגישות שלו. במצבים מסוימים, ודי חריגים, נדרשת התערבות חוזרת של טיפולי שורש, במה שמכונה חידוש, ובה ייקבע עתיד השן וסיכויי החלמתה. זוהי פרוצדורה לא פשוטה וסיכויי הצלחתה, גם במקרים של אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים, נושקת ל-50% בלבד. במצבים חריגים אף יותר, בהם יש אלמנטים כמו ברגים בשורשים ובתעלות, ואי אפשר להגיע בצורה ראויה למקום הדלקתי, ניתן לבצע הליך הנקרא אפיסקטומי, דהיינו, כריתת חוד השורש והגעה למקום הנדרש בדרך עקיפה. סיכויי ההצלחה לא קבועים ויכולים לנוע בין 50% ל-90% מהמקרים.

חידוש טיפולי שורש

חידוש טיפול שורש הינה פעולה כירורגית שסיכויי הצלחתה אינם גבוהים ובטוחים, למרות שככל שהדבר נעשה על ידי רופא מנוסה ומקצועי יותר בתחום האנדודונטיה, כך עולים הסיכויים וההסתברות להצלחת הפרוצדורה. השיטה עצמה די פשוטה, מבחינה רפואית. צריך לפרק מהשן את כל העזרים שהורכבו עליה בטיפול הקודם, עזרים כמו כתרים, מבנים והדבקות למיניהן, לאחר מכן צריך לחשוף את תעלת השן באמצעות הסרת המילוי שעליה, לנקות מחדש, לחטא ולאטום שוב, בתקווה שהפעם ינוקו גם האזורים הדלקתיים החדשים שהתגלו ובגינם היה צורך בחידוש טיפול שורש.

למידע נוסף או זימון תור לרופא שיניים, השאר פרטיך ונציגנו יצור איתך קשר בהקדם.‏

איליה
מושייב
סידא דנט
מרפאת שיניים
סוקולוב 84
חולון
, גוש דן
ישראל
, 58330
+972 3 5033336
+972 3 5054722