טיפולי חניכיים בחולון

טיפולי חניכיים בחולון

טיפולי חניכיים הם מהטיפולים החשובים והמשמעותיים בכל הנוגע לרפואת שיניים ולרפואה דנטאלית מונעת ומשמרת. בעיות חניכיים הן תופעה שסובלת ממנה יותר מ-90% מהאוכלוסייה והיא הגורם העיקרי לאובדן שיניים, חלקי או מלא, בקרב האוכלוסייה המבוגרת. טיפולי חניכיים קבועים הם, לפיכך, חשובים גם לשם יציבות השיניים, חוזקן ועמידותן לאורך שנות חיים ארוכות. החניכיים, בתפקידן הראשון במעלה, משמשות כחוצץ בין המזון שאנו מכניסים לפה ובין הלכלוך, המצטבר אצלנו במהלך כל שעות היממה, לבין שורשי השיניים והן גם מהוות את המסד עליו נתחם קו השיניים. החניכיים הן המראה שלנו בכל פעם שאנו פותחים את פינו לחיוך או לשם דיבור ויש להן, בנוסף לחשיבותן לבריאות הפה והלסת, גם חשיבות אסתטית.
טיפולי חניכיים מהווים חלק מפרוצדורות היגיינת הפה השוטפות, שבהן ניתן לציין את צחצוח השיניים היומי, את הביקור התקופתי הקבוע אצל השיננית ואת השימוש בחוט דנטאלי להוצאת לכלוך וחתיכות מזון שהמברשת אינה מסוגלת להגיע אליהם. באמצעות שמירה על היגיינת פה קבועה ורציפה, ובאמצעות מעקב שוטף ותקופתי אצל רופא שיניים ושיננית, אפשר לגלות מבעוד מועד כל התחלה של דלקת, נסיגה או אירוע דנטאלי המצריכה מעבר לסטאטוס של טיפולי חניכיים מונעים.
איך מזהים צורך בטיפול חניכיים?
ראשית, רואים שינוי פיזי בצבע ובמראה של החניכיים, כמו גם דימום ניכר בכל צחצוח שיניים, מפגש של מזון עם החניכיים ושתיית משקאות קרים או חמים הגורמת לכאב ולרגישות. אנו יכולים לזהות נסיגה של החניכיים כלפי מעלה וחשיפת חלקי שן נרחבים יותר ויותר. נסיגת חניכיים יוצרת גם מרווחים גדולים בין השיניים לחניכיים, מרווחים אליהם משתחלים, ביתר קלות, חלקי מזון, לכלוכים וחיידקים. הסימפטומים האלו, כאשר הם באים ביחד עם מודעות ובקרה הדוקים על היגיינת הפה, יכולים לזרז מתן טיפולי חניכיים מונעים ומקדמיים, טיפולים שלא רק שימנעו את התפשטות הדלקת, הפציעה או הנסיגה, אלא אפילו יחזירו את המצב לקדמותו וישאירו את הפה, החניכיים והשיניים במצב אופטימאלי ואידיאלי, כפי שתמיד היו.
תחום רפואת השיניים, העוסק בחניכיים ובסוגי טיפולי חניכיים, נקרא פריודונטיה והוא כולל את כל הצוות הרפואי הקשור לטיפול בדימומי חניכיים, שינניות, נסיגת חניכיים ודלקות וככל שלרופא המטפל יש יותר ניסיון מעשי, מוניטין מקצועי וצוות מסייע איכותי, כך הטיפול הופך ליעיל יותר, אפקטיבי יותר ומהיר יותר. במרפאת השיניים של ד"ר איליה מושייב טיפולי החניכיים נעשים באופן מקצועי, על ידי רופאים בעלי ניסיון בטיפולי חניכיים וברגישות וסבלנות כלפי כל מטופל.
ישנה חשיבות גדולה להמשך טיפול ומעקב אחרי החניכיים לאחר השתלה משום שב-50% עד 70% מהמקרים מופיעות דלקות, הנקראות פריאמלנטיטיס, מסביב לשתל וביקורת תקופתית, הן אצל שיננית והן אצל רופא מטפל, אחת לכמה חודשים תמנע את היווצרות הדלקת ותשמור על בריאות החניכיים ועל התפקוד האיכותי שלהן.

למידע נוסף או זימון תור לרופא שיניים, השאר פרטיך ונציגנו יצור איתך קשר בהקדם.‏

איליה
מושייב
סידא דנט
מרפאת שיניים
סוקולוב 84
חולון
, גוש דן
ישראל
, 58330
+972 3 5033336
+972 3 5054722