מרפאת שיניים בחולון סידא דנט
מרפאת שיניים בהנהלת
ד"ר איליה מושייב
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ביקור אצל רופא שיניים נעשה כאשר מתעורר צורך או כאב כלשהו, אולם טיפול אצל שיננית לרוב נעשה מטעמי אסתטיקה גרידא. למרות שרובנו מודעים לעובדה שתחזוקת השיניים באופן שוטף אצל השיננית, מונעת ביקורים עתידיים אצל רופא השיניים עדיין לא הופנמה העובדה שיש לבקר אצל השיננית אחת לשישה חודשים לטיפול מונע וניקוי אבנית.

החשיבות הרבה שקיימת לטיפול שיננית נובעת הן מאבחון מוקדם של מחלות חניכיים והן במניעת טיפולי שיניים מורכבים. הטיפול שמעניקה שיננית לשיניים, היא מניעת הצטברות אבנית שמובילים למראה נקי יותר וריח נעים מהפה. זה נכון, שלעיתים טיפול שיננית כרוך בחוסר נעימות מסוימת כאשר הצטברה אבנית רבה ואזורי החניכיים מודלקות אך טיפול בתדירות רצויה ימנע הידרדרות מצב השן והחניכיים. כמו כן, ישנם אמצעי אלחוש שניתן להשתמש בהם במקרה וחוסר הנוחות גובל בכאב.

המלצות שיננית

אחת ההמלצות החשובות של שיננית הוא שימוש בחוט דנטלי. כיוון שמברשת השיניים אינה מגיעה לכל המקומות ומצליחה להסיר רק כ80% מהפלאק, מומלץ לעשות שימוש בחוט דנטלי ולהשלים את הניקוי היסודי של שיירי המזון והחיידקים וזאת כדי למנוע דלקות חניכיים עתידיות. המלצה אחרת נוגעת למטופלים שנמצאים בתהליך אורתודנטי. מברשת השיניים במקרים אלו מתקשה עוד יותר, לנקות היטב את השיניים והחניכיים ועל כן, חשוב להגיע לטיפולים שוטפים אצל שיננית כדי שתנקה ביסודיות את האבנית המצטברת.

מחלות חניכיים

ישנם סוגים שונים של מחלות חניכיים, אשר סימניה הם: אודם בחניכיים, ריח רע, כאב בחניכיים, דימומים, תזוזת שיניים. מחלות אלו נגרמות כתוצאה מרובד חיידקי שהצטבר עם הזמן. דימומים בעת צחצוח, הוא לרוב הסימן הראשון. ביקור סדיר אצל שיננית ימנע דלקות חניכיים חוזרות וישמור על שיניים חזקות ונקיות.

במקרה ומחלת החניכיים פרצה, עליכם לבקר אצל רופא פריודנט, שידאג לטפל במחלת החניכיים במספר רבדים על מנת לשמר את השיניים ולמנוע הידרדרות המחלה. במקביל, מומלץ לבקר אצל שיננית באופן מסודר וקבוע להסיר את שכבת האבנית המזיקה. מחלת חניכיים היא קבועה ו'לכל החיים', על כן ביקור סדיר אצל שיננית באופן קבוע הוא הכרחי.

מניעת עששת וטיפול בשיניים רגישות

בסיום טיפול שיננית נמרחת על שכבת השן משחת פלואריד בריכוז גבוה. תפקידה של משחה זו היא לחזק את השן ולמנוע חדירת חיידקים שתוביל לעששת. בסיום הטיפול תסביר השיננית, באופן מפורט כיצד לצחצח שיניים באופן הנכון, איזוהי מברשת השיניים הנכונה לכל מטופל ובאילו עזרים נוספים עליו להשתמש.

רגישויות של חום וקור עקב חשיפת שורשי השיניים, מהווה בעיה מוכרת אצל רבים מהמטופלים. על מנת להפחית את התופעה ובמקרים רבים, אף למגרה, השיננית תמרח על השיניים חומרים מיוחדים המגנים על סוגי רגישויות אלו וכן תנחה את המטופל באילו משחות שיניים מיוחדות עליו להשתמש, בהתאם למצבו.