מרפאת שיניים בחולון סידא דנט
מרפאת שיניים בהנהלת
ד"ר איליה מושייב
Search
Close this search box.

השתלת שיניים

השתלת שיניים זה תחום אשר מחייב מיומנות, מקצועיות ושימוש באמצעים מתקדמים. מתי אפשר לבצע השתלת שיניים, כיצד מבצעים את ההליך?- כל הפרטים בכתבה שלפניכם.

המהפכה המשמעותית בתחום השתלת שיניים

השתלת שיניים נחשבת לאחת המהפכות המשמעותיות ביותר בתחום רפואת השיניים בשנים האחרונות.
בזכות השתלה של שיניים ניתן ליהנות מחיוך יפה ולא להתבייש לחייך.
שתלים דנטליים מהווים חלופה לשיניים טבעיות – השתלים מקובעים במקום, החיבור של השתלים ללסת מאפשר לבצע פעולות כמו לעיסה או נגיסה בצורה נוחה וטובה. עבודה מדויקת של רופא שיניים מאפשרת לחיות עם השתלים לאורך זמן רב ולתפקד בצורה רגילה לחלוטין.

מתי צריך לבצע השתלת שיניים?

ישנם מספר מקרים בהם יהיה צורך לבצע השתלת שיניים. כעת נפרט את המקרים השונים:

אובדן עצם הלסת: היעדר שיניים לתקופה ממושכת עשויה לגרום לנסיגה של העצם ויש לכך השלכות משמעותיות מבחינה אסתטית. לאחר שהגוף מזהה כי השורש של השן אינו קיים כבר הוא לא מעביר לאזור המיועד את חומרי הבנייה המיועדים לצורך שימור עצם הלסת.

ככל שעובר הזמן, עצם הלסת שוקעת.
המראה המתקבל כתוצאה משקיעה של העצם הוא מראה עצוב ועייף. היום ניתן להגיע למרפאת שיניים ולבחור בפתרונות מתקדמים המאפשרים להשתיל חומר ייחודי המוחלף על ידי העצם, מה שמכונה קליטת עצם.

עקירה של שיניים: מצב של עקירת שיניים עשוי להתרחש כתוצאה ממחלת העששת או בשל מחלת חניכיים.

אובדן שיניים כתוצאה מחבלה: במקרים בהם השיניים סופגות חבלה חזקה בשל תאונות שונות או נפילה, יש צורך לבצע עקירה ולאחר מכן השתלת שיניים.

במרפאה סידא דנט נמצאים צוות רופאים אשר מבצעים השתלת שיניים תוך
 הקפדה על בחינת ההיסטוריה הרפואית של המטופלים התאמת השיטה המתאימה ביותר.

כיצד מתבצעת השתלת שיניים?

תהליך השתלת שיניים מתבצע במספר שלבים. במרפאת שיניים מקצועית יקפידו על ביצוע כל השלבים:

הברגה של השתלים הדנטליים לתוך הלסת:  יבצע הברגה של השתלים הדנטליים לתוך הלסת.

כיסוי השתל באמצעות רקמת חניכיים: לאחר מכן רופא שיניים יבצע כיסוי של השתל באמצעות רקמת חניכיים.

הרכבה של השתל: בתום מספר חודשים, ירכיב על גבי השתל כיפה של מתכת אשר תהווה את הבסיס לכתר השן.

התקנת הכתר: לאחר תקופה של כמה שבועות רופא בתחום יתקין כתר העשוי חרסינה ומזכיר במראה שן טבעית.

במרפאת סידא דנט נמצאים רופאים אשר מקפידים על כל השלבים במסגרת השתלת שיניים על מנת להוביל את המטופלים להצלחה ושמירה על שיניים בריאות.

מהי ההרדמה המבוצעת במסגרת ההליך השתלות שיניים?

במסגרת הליך השתלת שיניים מתבצעת הרדמה מקומית כאשר מטופלים אינם חשים כל כאב במסגרת הטיפול. במסגרת ההרדמה נעשה שימוש בשיטות שונות כמו גז צחוק, טיפול תרופתי או טשטוש באמצעות מרדים. עם זאת, במקרים בהם המטופלים סובלים מחרדה דנטלית, הרי ניתן לשקול לבצע את ההליך תוך שימוש בהרדמה כללית.
יתרה מכך, במקרים מסוימים כאשר יהיה צורך בניתוח מורכב הכולל השתלות עצם או נטילת עצם מאזור הירך, יהיה צורך בהרדמה כללית גם כן.

אילו פעולות עשויות להוות חוסר הצלחה במהלך ההליך?

ישנם מספר גורמי אשר מהווים חוסר הצלחה במסגרת ההליך וחשוב ביותר להיות מודעים לגורמים הנ"ל על מנת להפחיתם וכך לגרום להצלחת התהליך בצורה הטובה ביותר.

סוכרת ללא בקרה: במידה והמטופלים חולים בסוכרת, עליהם לדאוג לתפריט מאוזן על מנת לגרום להצלחת התהליך. רצוי להיוועץ עם גורם מקצועי על מנת להתאים את התפריט הטוב ביותר.

עישון: על המטופלים להימנע מעישון לפני תחילת ההליך. עישון גורם נזק משמעותי ביותר לשיניים. לפי מחקרים אשר נערכו בתחום, עישון נחשב לאחד הגורמים המרכזיים אשר גורמים לכישלון של השתלת שיניים. רבים אינם יודעים, אבל בסיגריה יש 400 חומרים הכוללים רעלים גורמים להפרעה בתהליך ריפוי של העצם ולכישלון השתלים. נוסף על זאת, רעלים כימיים פוגעים בכלי הדם ולכן חשוב ביותר להיגמל מעישון לפני תחילת ההליך. על מטופלים רבים לדעת כי הם מצויים בסיכון ולכן כדאי לבצע השתלת שיניים תוך שימוש בשיטה ייחודית אשר אינה פוגעת באספקת הדם ולהימנע ככל הניתן ממעמסה מיידית.

מחלת חניכיים: מחלת חניכיים שאינה מטופלת כמו שצריך עשויה לגרום לבעיות בתחילת ההליך. מכאן, חשוב ביותר להקפיד ולשמור על החניכיים ולהקפיד להגיע לפגישה אצל השיננית אחת לכמה חודשים על מנת לנקות את השיניים והחניכיים באמצעות עזרים שונים.

היגיינת פה לקויה: היגיינת פה שיכולה להשפיע על בריאות השיניים ולכן חשוב ביותר להקפיד על היגיינה. באמצעות הקפדה על צחצוח שיניים בכל ערב ובוקר וכן שימוש בחוט דנטלי ניתן לשמור על היגיינה בצורה טובה ביותר וכך לגרום להצלחת התהליך.

מה עוד חשוב לדעת על השתלת שיניים?

במסגרת הליך השתלה של שיניים חשוב ביותר להקפיד ולהגיע למרפאת השיניים על מנת למסור את ההיסטוריה הרפואית ולוודא כי אתם יודעים בדיוק כיצד תתבצע ההשתלה. הקפדה על הגעה למרפאת השיניים תאפשר לכם לדעת את כל השלבים ולהגיע רגועים יותר.

שתלי שיניים, שתל דנטלי, שתלים דנטליים
שתלים כפתרון לשיניים חסרות

השתלות שיניים מהווה תוספת טיפולית חשובה ברפואת השיניים,שמטרתה היא להחזיר ולשחזר את תפקודה וצורתה של מערכת הלעיסה.
התוויותיה העיקריות הינן:

  • חוסר התאמה מצידם של החולים לתותבות
  • איבוד של שן בודדת
  • חולים הדורשים תותבות קבועות
  • תותבות שלמות וחסר מוחלט של שיניים

למי מתאים השתלות שיניים?

שתלים מתאימים כמעט לכל אחד,ללא הגבלת גיל,אלא בהתאם למצב בריאות של המטופל.אדם שמצב בריאותו יציב,גם אם יש לו מחלה כרונית המטופלת,יכול ליהנות משתלים.

איבוד שן אחת

שתל אינו נשען על השיניים הסמוכות ולא פוגע בהם,לכן כאשר מאבדים שן והשיניים הצמודות בריאות ללא טיפולי שורש,השתל עדיף.במקרה שהשיניים והשיניים הסמוכות לא מספיק חזקות לשמש בכדי בסיס לגשר,גם היתרון הוא – שתל.

חסרות כמה שיניים

כאשר חסרות כמה שיניים צמודות בפה הטיפול המקובל היה גשר ארוך הנשען על מספר שיניים סמוכות שהושחזו לחיזוק הגשר,או בטיפול ע"י תותבת נשלפת הנשענות על השיניים הסמוכות.בטווח הארוך,יש נטייה להתלחשות השן התומכת בתותבת ועם הזמן גם לאובדן השן.יתרונות השתל: השחזור אינו פוגע בשיניים הסמוכות ושומר על רכס הלסת,תומך בשפה והלחי ומונע את קריסת הפנים. התוצאה אסתטית ובריאה יותר.

שיניים אחוריות חסרות

חשוב לדעת שאובדן השן האחרונה בלסת מונע אפשרות ביצוע גשר.האופציה היא בין תותבת חלקית לשתל,היתרון לשתל ברור.

חסרות כל השיניים בפה
יש כמה אפשרויות לשחזור לסת חסרת שיניים בהתאם לגובה ורוחב עצם הלסת ומיקום כלי דם ועצב הלסת.כאשר ניתן לשתול רק בחלק הקדמי של הלסת,משתמשים ב- 3-2 שתלים עם חיבורים כדוריים לתותבת נשלפת-על. התותבת יושבת רק על החניכיים. תפקיד השתלים להקטין את תזוזת התותבת. 4-6 שתלים,מאפשר חיבור השתלים יחד עם זרוע,תותבת העל יושבת בעיקר על השתלים. התוצאה מאוד יציבה. על השתלים יש גשר שלם לכל הלסת.הכתרים קבועים,מוברגים או מודבקים על השתלים.

תהליך השתלת שיניים – מה עושים

לאחר לימוד הבדיקות להדמיה (רנטגן פנורמי,סיטי וכו′) ובירור הסיפור הרפואי ,תבנה תוכנית הטיפול.יש צורך לבדיקה טרום טיפולית על מנת לקבוע מהות הטיפול והחתמת החולה על הסכמתו לניתוח. חשוב כי שהמטופל יגיע לשמירת רמת ניקיון גבוהה לפני ההשתלה וימשיך בה כדרך חיים.רמת ניקיון משפיעה על הצלחת הטיפול.
יש שתי אפשרויות: השתלה מיד לאחר העקירה,או לאחר ריפוי המקום.

עוד שיטות על נושא השתלות שיניים לדוגמא :

השיטה החדשנית שלנו – שיניים תוך יום אחד!
השתלות שיניים מיד לאחר עקירה,מבנה לשתל,כתר זמני – הכל באותה ישיבה.השתלה מיידית מונעת את תהליך איבוד עצם המתרחשת במהלך החודשיים הראשונים לאחר עקירת השן הטבעית. לפני כמה שנים היה צורך להמתנה ממושכת לאחר השתלת שן עם קבלת כתר על השתל.היה צורך בהרבה סבלנות! החולה נאלץ לחכות לפחות שלושה חודשים לפני ושישה חודשים אחרי השתל שורש מלאכותי – עד למועד קבלת כתר על השתל. ברור כי ישנה הסיכוי להיות ללא שיניים תקופה כל כך ממושכת.גם היום משתמשים בשיטת השתלה ממושכת זו,אף-על-פי שקיימת אלטרנטיבה. רק במקרים מיוחדים של חוסר עצם ודלקת באזור השן המיועדת לעקירה עדיף לבצע השתלה לאחר ריפוי החניכיים.

לאחר עקירת שן מסיבה כלשהי, נשאר חור במקום בו היה קודם שורש. כעבור זמן,מתרחשים שינויים ברקמת העצם שהחזיקה את השורש. יעודה העיקרי של רקמת העצם היא להחזיק שן ולתפקד יחד איתו. אבל אם אין שן גם אין תפקוד.הגוף קולט חוסר התפקוד ומתחיל להימס לאט-לאט את רקמת העצם המיותרת. התוצאות הם מאוד לא נעימות.

נתונים מדעיים רבים מוכיחים כי שימוש בשתלים או השתלות שיניים יכולים לספק תפקוד למשך תקופה הרבה יותר גדולה. התוצאה תהיה יותר מוצלחת אם נבצע השתלת שן מיד אחרי עקירת שן – בחור בו היה שורש,וכך אפשר להשיג שיקום מהיר גם בתחום האסתטיקה וגם בתפקוד. שיטה זו מאפשרת "לעקוף" את הטבע ולהשתיל שתל המלאכותי באופן מיידי שיתחיל לתפקד כשן טבעית. מיד לאחר עקירת השן "החולה" השתל מוצב בחור העצם,ולא חשוב כמה שיניים יש להחליף בשתלים.

ברוב המקרים תוך ביקור אחד אפשר להוציא שורשים טבעיים,להציב שתל וכתר. שיטה זו מאוד נוחה לחולה,הוא מסוגל מיד לחייך ללא כל בושה.לנשוך מה שהוא רוצה ולהרגיש עצמו צעיר.

שאלה לרופא שיניים:

– קרה שעלי לעקור שתי שיניים קדמיות.ברור שזה מפחיד,אך מפחיד במיוחד להישאר ללא שן במשך מספר חודשים. היצעו לי השתלה או גשר,אבל בכל זאת עלי לחכות זמן ובעוד שבועיים תהיה לי חתונה,אינני יכול להיות חתן ללא שיניים,לכן אני מושך זמן.האם אין פלאים?

תשובתו של ד"ר איליה מושייב:

-לשמחתנו,הסוגיות המודרניות של השתלה עם עומס תפקודי מיידי יכולים לעשות פלא. לאחר עקירת שן שנעשתה באופן מאוד מדויק ומסודר במרפאתנו מיד מוצבים שתל,מבנה וכתר. אתה תהיה ללא שיניים שעה-שעה וחצי בלבד. במרפאתנו במסגרת תוכנית “ One day teeth” אותו יום אתם תהיו עם השיניים- כתרים הזמניים וכבר בעוד 3 שבעות-חודש נחליף אותם לכתרים קבועים.

שיטה מיוחדת זו מבוססת על פיתוח חדיש עם שימוש בטכנולוגיות לייזר מאפשרת לשקם באופן ריאלי מספר שיניים ביום אחד,במהלך פעולה אחת ויחידה.
השתלות שיניים שתלים שתלים דנטלים השתלות שיניים ביום אחד מחיר השתלת שיניים
חזרה ל מרפאות שיניים

ניתן למצוא באתר עוד מידע על השתלות שיניים :

  • השתלת שיניים ביום אחד
  • השתלות שיניים בהרדמה מלאה
  • שיקום הפה בחולוןלפרטים או לקביעת פגישת יעוץ בטלפון 03-5054722
השתלת שיניים