השתלות שיניים

השתלות שיניים

שתלי שיניים, שתל דנטלי, שתלים דנטליים
שתלים כפתרון לשיניים חסרות

השתלות שיניים מהווה תוספת טיפולית חשובה ברפואת השיניים,שמטרתה היא להחזיר ולשחזר את תפקודה וצורתה של מערכת הלעיסה.
התוויותיה העיקריות הינן:
- תותבות שלמות וחסר מוחלט של שיניים
- חוסר התאמה מצידם של החולים לתותבות
- איבוד של שן בודדת
- חולים הדורשים תותבות קבועות

למי מתאים השתלות שיניים?
שתלים מתאימים כמעט לכל אחד,ללא הגבלת גיל,אלא בהתאם למצב בריאות של המטופל.אדם שמצב בריאותו יציב,גם אם יש לו מחלה כרונית המטופלת,יכול ליהנות משתלים.

איבוד שן אחת
שתל אינו נשען על השיניים הסמוכות ולא פוגע בהם,לכן כאשר מאבדים שן והשיניים הצמודות בריאות ללא טיפולי שורש,השתל עדיף.במקרה שהשיניים והשיניים הסמוכות לא מספיק חזקות לשמש בכדי בסיס לגשר,גם היתרון הוא – שתל.

חסרות כמה שיניים
כאשר חסרות כמה שיניים צמודות בפה הטיפול המקובל היה גשר ארוך הנשען על מספר שיניים סמוכות שהושחזו לחיזוק הגשר,או בטיפול ע"י תותבת נשלפת הנשענות על השיניים הסמוכות.בטווח הארוך,יש נטייה להתלחשות השן התומכת בתותבת ועם הזמן גם לאובדן השן.יתרונות השתל: השחזור אינו פוגע בשיניים הסמוכות ושומר על רכס הלסת,תומך בשפה והלחי ומונע את קריסת הפנים. התוצאה אסתטית ובריאה יותר.

שיניים אחוריות חסרות
חשוב לדעת שאובדן השן האחרונה בלסת מונע אפשרות ביצוע גשר.האופציה היא בין תותבת חלקית לשתל,היתרון לשתל ברור.

חסרות כל השיניים בפה
יש כמה אפשרויות לשחזור לסת חסרת שיניים בהתאם לגובה ורוחב עצם הלסת ומיקום כלי דם ועצב הלסת.כאשר ניתן לשתול רק בחלק הקדמי של הלסת,משתמשים ב- 3-2 שתלים עם חיבורים כדוריים לתותבת נשלפת-על. התותבת יושבת רק על החניכיים. תפקיד השתלים להקטין את תזוזת התותבת. 4-6 שתלים,מאפשר חיבור השתלים יחד עם זרוע,תותבת העל יושבת בעיקר על השתלים. התוצאה מאוד יציבה. על השתלים יש גשר שלם לכל הלסת.הכתרים קבועים,מוברגים או מודבקים על השתלים.

תהליך ההשתלה – מה עושים
לאחר לימוד הבדיקות להדמיה (רנטגן פנורמי,סיטי וכו′) ובירור הסיפור הרפואי ,תבנה תוכנית הטיפול.יש צורך לבדיקה טרום טיפולית על מנת לקבוע מהות הטיפול והחתמת החולה על הסכמתו לניתוח. חשוב כי שהמטופל יגיע לשמירת רמת ניקיון גבוהה לפני ההשתלה וימשיך בה כדרך חיים.רמת ניקיון משפיעה על הצלחת הטיפול.
יש שתי אפשרויות: השתלה מיד לאחר העקירה,או לאחר ריפוי המקום.

עוד שיטות על נושא השתלות שיניים לדוגמא :
השיטה החדשנית שלנו – שיניים תוך יום אחד!
השתלות שיניים מיד לאחר עקירה,מבנה לשתל,כתר זמני – הכל באותה ישיבה.השתלה מיידית מונעת את תהליך איבוד עצם המתרחשת במהלך החודשיים הראשונים לאחר עקירת השן הטבעית. לפני כמה שנים היה צורך להמתנה ממושכת לאחר השתלת שן עם קבלת כתר על השתל.היה צורך בהרבה סבלנות! החולה נאלץ לחכות לפחות שלושה חודשים לפני ושישה חודשים אחרי השתל שורש מלאכותי – עד למועד קבלת כתר על השתל. ברור כי ישנה הסיכוי להיות ללא שיניים תקופה כל כך ממושכת.גם היום משתמשים בשיטת השתלה ממושכת זו,אף-על-פי שקיימת אלטרנטיבה. רק במקרים מיוחדים של חוסר עצם ודלקת באזור השן המיועדת לעקירה עדיף לבצע השתלה לאחר ריפוי החניכיים.

לאחר עקירת שן מסיבה כלשהי, נשאר חור במקום בו היה קודם שורש. כעבור זמן,מתרחשים שינויים ברקמת העצם שהחזיקה את השורש. יעודה העיקרי של רקמת העצם היא להחזיק שן ולתפקד יחד איתו. אבל אם אין שן גם אין תפקוד.הגוף קולט חוסר התפקוד ומתחיל להימס לאט-לאט את רקמת העצם המיותרת. התוצאות הם מאוד לא נעימות.

נתונים מדעיים רבים מוכיחים כי שימוש בשתלים או השתלות שיניים יכולים לספק תפקוד למשך תקופה הרבה יותר גדולה. התוצאה תהיה יותר מוצלחת אם נבצע השתלת שן מיד אחרי עקירת שן – בחור בו היה שורש,וכך אפשר להשיג שיקום מהיר גם בתחום האסתטיקה וגם בתפקוד. שיטה זו מאפשרת "לעקוף" את הטבע ולהשתיל שתל המלאכותי באופן מיידי שיתחיל לתפקד כשן טבעית. מיד לאחר עקירת השן "החולה" השתל מוצב בחור העצם,ולא חשוב כמה שיניים יש להחליף בשתלים.

ברוב המקרים תוך ביקור אחד אפשר להוציא שורשים טבעיים,להציב שתל וכתר. שיטה זו מאוד נוחה לחולה,הוא מסוגל מיד לחייך ללא כל בושה.לנשוך מה שהוא רוצה ולהרגיש עצמו צעיר.
שאלה לרופא שיניים:
- קרה שעלי לעקור שתי שיניים קדמיות.ברור שזה מפחיד,אך מפחיד במיוחד להישאר ללא שן במשך מספר חודשים. היצעו לי השתלה או גשר,אבל בכל זאת עלי לחכות זמן ובעוד שבועיים תהיה לי חתונה,אינני יכול להיות חתן ללא שיניים,לכן אני מושך זמן.האם אין פלאים?
תשובתו של ד"ר איליה מושייב:
-לשמחתנו,הסוגיות המודרניות של השתלה עם עומס תפקודי מיידי יכולים לעשות פלא. לאחר עקירת שן שנעשתה באופן מאוד מדויק ומסודר במרפאתנו מיד מוצבים שתל,מבנה וכתר. אתה תהיה ללא שיניים שעה-שעה וחצי בלבד. במרפאתנו במסגרת תוכנית “ One day teeth” אותו יום אתם תהיו עם השיניים- כתרים הזמניים וכבר בעוד 3 שבעות-חודש נחליף אותם לכתרים קבועים.

שיטה מיוחדת זו מבוססת על פיתוח חדיש עם שימוש בטכנולוגיות לייזר מאפשרת לשקם באופן ריאלי מספר שיניים ביום אחד,במהלך פעולה אחת ויחידה.
השתלות שיניים שתלים שתלים דנטלים השתלות שיניים ביום אחד מחיר השתלת שיניים
חזרה ל מרפאות שיניים

ניתן למצוא באתר עוד מידע על השתלות שיניים :

 

למידע נוסף או זימון תור לרופא שיניים, השאר פרטיך ונציגנו יצור איתך קשר בהקדם.‏

איליה
מושייב
סידא דנט
מרפאת שיניים
סוקולוב 84
חולון
, גוש דן
ישראל
, 58330
+972 3 5033336
+972 3 5054722