היגיינה אורלית – שיננית

היגיינה אורלית – שיננית

היגיינה אורלית וביקורים אצל השיננית חשובים לכולם - ילדים עד מבוגרים. היגיינה אורלית חשובה בשביל שמירה על בריאות תקינה של השיניים והחניכיים, ויש לה תפקיד חשוב הן במניעת מחלות שיניים וחניכיים והן בטיפולים אורתודנטים. כמו כן היגיינה לקויה היא פעמים רבות גם הסיבה לריח רע מהפה. הביקור אצל השיננית תורם גם כן לשמירה על ההיגיינה האורלית של הפה באמצעות ניקוי השיניים וכמו כן לימוד והוראה נכונים כיצד לצחצח ולשמור על השיניים בצורה נכונה.

ריח רע מהפה ושמירה על היגיינה אורלית
פעמים רבות ריח רע מהפה הנו תוצאה של היגיינת פה לקויה. שמירה על היגיינה אורלית, טיפול שיניים איכותי שאינו מותיר חללים פוטנציאליים להצטברות חיידקים, צחצוח שיניים ולשון ושימוש שיגרתי בחוט דנטלי יסלקו כ-80% מהחיידקים שגורמים לריח רע בפה.

אורתודנטיה והיגיינה אורלית
לשמירה על הניקיון והצחצוח של השיניים יש חשיבות מכרעת בטיפול האורתודנטי. על מנת לקבל את התוצאה הטובה ביותר בטיפול האורתודנטי נדרשת התחייבות של המטופל לשמור כל ניקיון הפה. הסמכים והטבעות הנמצאים בפה ומודבקים אל משטחי השן אוספים אליהם שיירי מזון, וחיידקים שעלולים לגרום לנזקים בלתי הפיכים ולפגוע בבריאות והאסתטיקה של מערכת השיניים. כמו כן, בכל ביקור במרפאה האורתודנטית יש להביא את מברשת השיניים ולהקפיד לצחצח לפני כל ביקור.

אי שמירה על ניקיון הפה ועששת
כאשר לא שומרים על היגיינה אורלית מעולה (ניקיון השיניים, מחלות חניכיים, והמכשירים), מעודדים הופעתה של עששת בחניכיים. העששת באה לידי ביטוי בשינויים בצבע השן – הופעת צבע לבן על פני השן ואפילו הופעת סימנים אפורים ושחורים. עששת חריפה פוגעת במבנה השן והיא עלולה לחייב ביצוע סתימות, טיפולי שורש, וכתרים.

כיצד שומרים על בריאות הפה
צחצוח שיניים עם משחה שמכילה פלואוריד, בצורה נכונה ולפחות שלוש פעמים ביום הם חלק בלתי נפרד מהמניעה של מחלות שיניים וחניכיים. וכן, שטיפת השיניים לפני השינה עם חומרים שמכילים פלואוריד. אמצעים אחרים הם הקפדה על ביקורת תקופתית בכל חצי שנה אצל רופא שיניים. הקפדה על דברים אלו מסייעת באופן משמעותי למנוע את הנזקים שעלולים להתרחש, וזלזול בכל אלו פוגע קשות בבריאות השן. על מנת להגיע לכל החלקים בשן באמצעות מברשת השיניים, אנחנו ממליצים שבחלק שפונה אל חלל הפה, בסיס המברשת יופנה כלפי מטה והזיפים כלפי מעלה. את המברשת יש להניע מעלה ומטה ולצדדים כך שתגיע לכל מקום.
הלבנת שיניים תעזור לנו למנוע עששת ותגרום לשיניים שלנו ליראות הרבה יותר טוב תוכלו לראות אצלנו בסרטון של הלבנת שיניים באתרנו להתרשם איך מבצעים על ידי הערכה להלבנת שיניים עצמית.

סיכום
היגיינה אורלית חשובה לכולם ויש לה תפקיד חשוב בשמירה על הבריאות שלנו. רבים אינם יודעים זאת, אבל בריאות שיניים לקויה יכולה להשפיע גם על תפקודו של הלב והיא יכולה לגרום ולהחמיר מחלות לב קיימות. השמירה על ניקיון הפה והביקורים אצל השיננית עוזרים לכולנו ללמוד כיצד לצחצח נכון וכיצד לשמור על שיניים בריאות ולבנות.

למידע נוסף או זימון תור לרופא שיניים, השאר פרטיך ונציגנו יצור איתך קשר בהקדם.‏

איליה
מושייב
סידא דנט
מרפאת שיניים
סוקולוב 84
חולון
, גוש דן
ישראל
, 58330
+972 3 5033336
+972 3 5054722